Psy będą jeść owady, by chronić środowisko
Psy będą jeść owady, by chronić środowisko
Brytyjski start-up produkuje, jak twierdzi, „najbardziej zrównoważoną na świecie karmę dla psów”. Skąd takie przekonanie? W jedzeniu dla psów, zamiast wołowiny znajdziemy owies, ziemniaki i ... owady.
Gąsienice, które jedzą plastik
Gąsienice, które jedzą plastik
Okazuje się, że w rozwiązywaniu problemu plastikowych odpadów może pomóc nam sama natura. Niedawno bowiem dokonano sensacyjnego odkrycia, które świadczy o tym, że gąsienice mola woskowego, które na co dzień zajadają się plastrami miodu, potrafią trawić również plastik!
Naturalny i biodegradowalny materiał z jabłek
Polacy wyprodukowali skórę z... jabłek
Architektki Aleksandra Kantor i Katarzyna Szpicmacher od dawna interesowały się zrównoważonym rozwojem i gospodarką odpadami. Inspiracją dla nich była włoska firma Vegea, która wykorzystując wytłoczyny z winogron – a tych we Włoszech raczej nie brakuje – produkuje całkowicie naturalny i ...
Cenny kokon jedwabnika
Jak powstaje najdroższy materiał na świecie?
Przez tysiące lat Zachód kupował jedwab na Wschodzie, płacąc wysoką cenę, a i dzisiaj pod względem wagowym jest on tkaniną najcenniejszą.
Dieta wegańska najlepsza dla sportowców
Dieta wegańska najlepsza dla sportowców
Weganizm jest najlepszą dietą dla sportowców! Dieta oparta głównie na roślinach korzystanie wpływa na układ sercowo-naczyniowy, podnosi wytrzymałość i przyspiesza regenerację organizmu ‒ wynika z badania opublikowanego na łamach czasopisma „Nutrients”.
Weta: owad, który waży trzy razy więcej niż mysz
Weta bije wszystkie owady na głowę!
Niewątpliwie jest to ewenement na skalę światową. Weta olbrzymia, czyli największy na świecie szarańczak może ważyć nawet 73 gramów, czyli trzy razy więcej niż mysz.
Ślimaki nagoskrzelne ‒ niebezpieczne piękności
Ślimaki nagoskrzelne ‒ niebezpieczne piękności
Ślimaki nagoskrzelne, przystrojone łagodnym różem, iskrzącym błękitem, agresywnym oranżem, a nawet dziewiczą bielą, porzuciły niewygodne muszle, chroniące większość morskich mięczaków. Zamiast ruchomej twierdzi wiele morskich ślimaków wykształciło inny sposób obrony. Poza wodą te jaskrawo ...
Spadające gwiazdy na żądanie
Spadające gwiazdy na żądanie
Japońska firma wysłała w kosmos satelitę, który jest w stanie wywołać sztuczny deszcz meteorytów. Dzięki temu w dowolnym momencie roku będziemy mogli podziwiać spektakl „spadających gwiazd”, który będzie jeszcze bardziej spektakularny niż ten naturalny.
Przed nami Wilcza Pełnia Księżyca
Przed nami Wilcza Pełnia Księżyca
To będzie nie lada gratka dla miłośników astronomii i oglądania nieba. W nocy z 20 na 21 stycznia na niebie pojawi się Superkrwawy Księżyc Wilka. Co to oznacza? Księżyc podczas tzw. superpełni będzie bardziej widoczny i jaśniejszy niż zwykle. Dodatkowo jego tarcza przybierze niepokojący ...
Pająki mogłyby pożreć ludzkość w ciągu roku
Pająki mogą nas pożreć w ciągu jednego roku!
Pająki to bardzo żarłoczne zwierzęta. Gdyby wszystkie pająki na świecie zaczęłyby ze sobą współpracować, mogłyby zjeść całą ludzką populację. I nadal byłyby głodne – wynika z badań opublikowanych na łamach „The Science of Nature”