Zabierz ze sobą własne sztućce!
Zabierz ze sobą własne sztućce!
Być może przywykłeś już do noszenia kubka i butelki na wodę wielokrotnego użytku, a może nawet metalowej słomki. Ale jest jeszcze coś do dodania do plecaka lub torebki - zestaw sztućców wielokrotnego użytku.
Większy nie znaczy mądrzejszy
Większy nie znaczy mądrzejszy
Większy mózg wcale nie oznacza większej inteligencji – podaje "Current Biology". Wynika to z tego, że im większy organizm zwierzęcia, tym mózg ma więcej zadań do wykonania. Stąd bierze się potrzeba posiadania dużego układu nerwowego.
Wataha − doskonali zabójcy
Doskonali zabójcy w akcji
Wataha to grupa osobników danego gatunku, które działają razem, aby zapewnić sobie przetrwanie. Najczęściej to pojęcie odnosi do wilków lub psów. Ale w watahach polują również likaony i azjatyckie cyjony. Spróbujmy przyjrzeć się bliżej relacjom jakie występują w watahach.
Kontakt ze psem bardziej satysfakcjonujący niż kontakt z rodzeństwem
Pies lepszy niż rodzeństwo?
Wyższa odporność, mniejsze ryzyko otyłości i lepszy rozwój psychiczny ‒ takie korzyści przynosi wychowywanie się dziecka z psem lub kotem. Ale to nie wszystko! Obecność czworonoga daje dzieciom poczucie wsparcia i odgrywa pozytywną rolę w terapii dzieci nadpobudliwych czy zespołem Downa.
Fruczak gołąbek - opis, występowanie i zdjęcia. Owad fruczak gołąbek ciekawostki
Fruczak gołąbek czyli krajowy „koliber”
Od maja do czerwca przylatują do nas z krain południowej Europy. Znoszą światło słoneczne pełnego dnia, a do tego są rekordzistami w długości przelotu; gdzie mogą osiągnąć prędkość do 50 km/h. Opis ten doskonale pasuje do spotykanego na terenie naszego kraju motyla – fruczaka gołąbka.
„Ogórek” napędzany silnikiem elektrycznym
„Ogórek” napędzany silnikiem elektrycznym
Volkswagen zaprezentował unikalny samochód koncepcyjny, który łączy dziedzictwo niemieckiego producenta samochodów z futurystyczną technologią. VW Type 20, powszechnie znanym jako Transporter jest oparty na 11-okienkowym typie z 1962 roku. Prezentowana wersja jest jednak wyjątkowa. Pod ...
Szympansy również podążają za trendami
Szympansy również podążają za trendami
Szympansy tworzą nowe tradycje, naśladując swoje zachowania. Takie wnioski płyną z badania międzynarodowej grupy naukowców, którzy analizując ponad 700 godzin materiału filmowego, zauważyli, że grupa szympansów wsadza sobie trawę w uszy. – czytamy na łamach czasopisma „Animal Cognition ...
Jak zrobić jadalne białko z powietrza i energii elektrycznej?
Jak zrobić jadalne białko z powietrza i energii elektrycznej?
Weź wodę, dwutlenek węgla i mikroby, dodaj do tego dawkę energii elektrycznej, czas i voila: jadalne białko gotowe. Ten przepis pochodzi od fińskich naukowców, którzy twierdzą, że opracowali technikę wytwarzania żywności praktycznie z powietrza. 
Psy –  mity i fakty
Czego nie wiemy o psach?
Jeśli pies je trawę, to będzie deszcz albo jeśli pies ma suchy nos, to z pewnością ma gorączkę Od czego zależy charakter psa? Nasze społeczeństwo obfituje w liczne mity dotyczące psów, a wiele osób  słyszało takie lub podobne stwierdzenia wypowiadane z przekonaniem o ich słuszności. ...
Wierny jak żaba
Wierny jak żaba
Drzewołazy zamieszkujące lasy deszczowe łączą się w trwałe związki i w parach wspólnie wychowują kijanki. Według autorów artykułu z czasopisma „American Naturalist” to rzadki przykład na wierność w świecie płazów.