Ekologiczny billboard stanie na Times Square
Ekologiczny billboard stanie na Times Square
Na nowojorskim Times Square stanie w grudniu pierwszy ekologiczny billboard, zasilany w całości energią słoneczną i wiatrową. Instalowanie świetlnej reklamy rozpocznie się jeszcze w listopadzie.
Eliksir młodości działa…na myszach
Eliksir młodości działa…na myszach
Przy okazji badań nad nowotworami hiszpańscy naukowcy wyhodowali specjalny szczep myszy. Gryzonie nie tylko są odporne na raka, ale także starzeją się wolniej niż zwykli pobratymcy. Taka supermysz żyje do dwóch razy dłużej niż zwykła.
Pająk w roli astronauty
Pająk w roli astronauty
Jak wszyscy astronauci, członkowie załogi wahadłowca STS-126 przeszli rygorystyczny proces selekcji, zaliczyli testy sprawnościowe i godziny treningów. Nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie fakt, że dwóch dodatkowych astronautów to pająki krzyżaki.
Gigantyczny jesiotr ocalony
Gigantyczny jesiotr ocalony
National Geographic poinformowało, że dzięki projektowi „Megafishes” realizowanemu przez wydawnictwo, przy współudziale agencji rządowych oraz ekologów udało się ocalić największy gatunek słodkowodnej ryby z Ameryki Północnej.
Gady i ptaki mają włosy
Gady i ptaki mają włosy
Zespół naukowców z Austrii odkrył, że ptaki oraz jaszczurki mają geny odpowiedzialne za wytwarzanie włosów. O swoim odkryciu naukowcy poinformowali na łamach: „Proceedings of the National Academy of Sciences”
Jaką pogodę mamy dziś na Antarktydzie?
Jaką pogodę mamy dziś na Antarktydzie?
Chciałbyś zajrzeć na Antarktydę i zobaczyć jak wygląda na żywo najzimniejszy i najmniej przyjazny człowiekowi kontynent na Ziemi? Długotrwała podróż nie jest potrzebna. Na stronach USAP znajduje się okno, w którym wyświetlany jest widok z kamery internetowej umieszczonej w bazie McMurdo Station ...
Zaparkuj i podłącz do sieci swoje auto!
Zaparkuj i podłącz do sieci swoje auto!
Ceny benzyny oraz konsekwencje środowiskowe korzystania z samochodów sprawiają, że coraz częściej pojawiają się pomysły na rewolucję w transporcie. Media namawiają nas abyśmy przesiedli się na rower lub częściej korzystali z komunikacji miejskiej. Na topie są nowe technologie i oszczędzanie energii. ...
Pszczela nawigacja w kosmosie
Pszczela nawigacja w kosmosie
Na pierwszy rzut oka mózg pszczoły nie wydaje się imponujący. Może jednak zawierać tajemnice, które zmienią nasz świat. Badania nad intelektem pszczół prowadzi Mandyam Srinivasan. Naukowiec twierdzi, że mechanizm funkcjonowania pszczelich mózgów może zrewolucjonizować awionikę pomóc w ...
Żarłoczny pyton
Żarłoczny pyton
Do zdarzenia doszło w malezyjskiej wsi Kampung Jabor, gdzie do usunięcia gada tarasującego ulicę  wezwani zostali strażacy. Duży 5,5 metrowy pyton siatkowy udusił i pożarł ciężarną owcę, po tak obfitym posiłku nie był jednak w stanie się ruszyć – o czym donosi National Geographic.
Fioletowe pomidory na raka?
Fioletowe pomidory na raka?
Naukowcom z Wielkiej Brytanii udało się wyhodować fioletowe pomidory mogące pomóc nam w walce z rakiem, chorobami serca i ze starzeniem się O szczegółach odkrycia poinformowało "Nature Biotechnology".
Pasaż zakupowy