Wąż-olbrzym z Borneo
Wąż-olbrzym z Borneo
Zaprezentowane niedawno dwie fotografie, wykonane rzekomo w korycie rzeki Baleh na Borneo, przedstawiają niezidentyfikowane stworzenie, przypominające swoim kształtem olbrzymiego węża. Ani fotograf ani dokładne miejsce zrobienia zdjęć nie są znane. Wśród miejscowej ludności natomiast odżyła stara ...
Zrób to sam!
Zrób to sam!
Okazuje się, że są sposoby, aby zużytym sprzętom dać drugie życie. Stare meble, zabawki, niepotrzebne deski i plastiki... Przy odrobinie pomysłowości można zamienić je w coś naprawdę ciekawego.
Energia odnawialna z chomików
Energia odnawialna z chomików
Naukowcy z Georgia Tech znaleźli oryginalny sposób na uzyskanie energii elektrycznej - wykorzystali do tego ruch bawiących się chomików. Nawet dzięki niewielkim, nieregularnym ruchom zwierzątek biegających w karuzelach, można przy użyciu nanogeneratora, wytworzyć energię i wykorzystać ją do ...
Cielak z sercem na czole szuka domu
Cielak z sercem na czole szuka domu
Mały byczek, który przyszedł na świat na japońskiej farmie pod Tokio, od dwóch tygodni przyciąga szczególną uwagę lokalnej społeczności i mediów. Cielę urodziło się bowiem z niecodzienną plamą w idealnym kształcie serca na czole. Miła niespodzianka zważywszy na zbliżające się Walentynki.
Zielone światło dla środowiska!
Zielone światło dla środowiska!
Miasta przykrywa niebieskawa pierzyna smogu. Samochody, godzinami stojące w korkach, wyrzucają z siebie dwutlenek węgla. Trudno wyobrazić sobie skalę tego zjawiska. Ostatnio pojawił się ciekawy pomysł, który może to zmienić.
Google i kontrola energii
Google i kontrola energii
Google na fali prawdziwej ekspansji wprowadza projekt, który może zrewolucjonizować gospodarowanie energią. Firma Brina i Page’a  ogłosiła powstanie programu, dzięki któremu będziemy mogli na ekranie komputera, zobaczyć aktualne informacje o zużyciu energii w naszych domach.
Odkryto 30 mumii
Odkryto 30 mumii
Egipscy archeolodzy odkryli wewnątrz grobowca sprzed 2600 lat 30 mumii oraz co najmniej jeden nienaruszony sarkofag. O znalezisku na pustyni w Sakkarze poinformował Reuters.
Krokodyle ruszyły w miasto
Krokodyle ruszyły w miasto
Od kilku tygodni na północy Australii padają obfite deszcze. Z rzek wystąpiły nie tylko wody, ale również zamieszkałe w nich krokodyle.
Przyszły na świat ośmioraczki
Przyszły na świat ośmioraczki
W Kalifornii urodziły się ośmioraczki. To drugi taki przypadek w historii. Pierwszy miał miejsce również w Stanach Zjednoczonych - w Teksasie, 11 lat temu.
Polubić swoje choroby
Polubić swoje choroby
Groźne bakterie, wirusy, grzyby a także pierwotniaki oraz gryzące owady – kto je lubi oprócz biologów? Okazuje się, że za sprawą pluszowych mikrobów można pokochać swoje dolegliwości.
Pasaż zakupowy