Zaparkuj i podłącz do sieci swoje auto!
Zaparkuj i podłącz do sieci swoje auto!
Ceny benzyny oraz konsekwencje środowiskowe korzystania z samochodów sprawiają, że coraz częściej pojawiają się pomysły na rewolucję w transporcie. Media namawiają nas abyśmy przesiedli się na rower lub częściej korzystali z komunikacji miejskiej. Na topie są nowe technologie i oszczędzanie energii. ...
Ucieczka węża na Ursynowie
Ucieczka węża na Ursynowie
W piwnicy jednego z bloków na Ursynowie czaił się wczoraj czerwony, półtorametrowy wąż. Mieszkanka bloku przykryła go kartonowym pudłem, a ochroniarz powiadomił patrol ekologiczny straży miejskiej.
Pszczela nawigacja w kosmosie
Pszczela nawigacja w kosmosie
Na pierwszy rzut oka mózg pszczoły nie wydaje się imponujący. Może jednak zawierać tajemnice, które zmienią nasz świat. Badania nad intelektem pszczół prowadzi Mandyam Srinivasan. Naukowiec twierdzi, że mechanizm funkcjonowania pszczelich mózgów może zrewolucjonizować awionikę pomóc w ...
Żarłoczny pyton
Żarłoczny pyton
Do zdarzenia doszło w malezyjskiej wsi Kampung Jabor, gdzie do usunięcia gada tarasującego ulicę  wezwani zostali strażacy. Duży 5,5 metrowy pyton siatkowy udusił i pożarł ciężarną owcę, po tak obfitym posiłku nie był jednak w stanie się ruszyć – o czym donosi National Geographic.
Bohaterski Leo
Bohaterski Leo
Australia ma nowego bohatera. Jest nim Leo - pies rasy terier, którego znaleźli strażacy po wejściu do płonącego domu w Melbourne.
Fioletowe pomidory na raka?
Fioletowe pomidory na raka?
Naukowcom z Wielkiej Brytanii udało się wyhodować fioletowe pomidory mogące pomóc nam w walce z rakiem, chorobami serca i ze starzeniem się O szczegółach odkrycia poinformowało "Nature Biotechnology".
Piorun zabił 52 krowy
Piorun zabił 52 krowy
Uderzenie jednego pioruna spowodowało na ranczo w stanie San Jose w północnym Urugwaju śmierć 52 krów - donosi agencja Associated Press, powołując się na dziennik "El Pais".
Porsche na baterie
Porsche na baterie
Wahania cen ropy naftowej oraz panujący na świecie ekologiczny trend, zmusza producentów z branży motoryzacyjnej do szukania alternatywnych źródeł zasilania. Obok napędów hybrydowych, stosowanych już dość powszechnie w produkcji aut, coraz częściej proponowane są rozwiązania wodorowe i elektryczne. ...
Ekologiczne pochówki - dziwactwo czy ekologia?
Ekologiczne pochówki - dziwactwo czy ekologia?
W Wielkiej Brytanii, śladem USA, wzrasta zainteresowanie "zielonymi" pochówkami. Biodegradowalna trumna, grób na leśnej polanie, drewniana figurka albo drzewko zamiast pomnika - takie rozwiązania, choć dla wielu kontrowersyjne, cieszą się coraz większą popularnością.
Szkolne różnice między płciami
Szkolne różnice między płciami
Dziewczęta zaczynają szkołę podstawową z dwumiesięczną przewagą nad chłopcami w kwestii umiejętności uczenia się i przyswajania wiedzy - wynika z badań jakie przytacza Times.