Technologia jądrowa na Księżycu
Technologia jądrowa na Księżycu
NASA prowadzi zaawansowane badania nad energią słoneczną. W niedalekiej przyszłości będzie możliwe przesyłanie jej ze sztucznego satelity na Ziemię! Postęp w tej dziedzinie jest imponujący. A jednak naukowcy z NASA twierdzą, że misja na Marsa musi być zasilana energią jądrową.
Najtańszy samochód świata!
Najtańszy samochód świata!
Maleją szanse, by najtańszy samochód świata Tata-Nano pojawił się na rynku już w październiku. W wyniku protestów rolników z Bengalu od ponad miesiąca wstrzymane są prace przy budowie kompleksu fabryk mających wytwarzać ten pojazd.
Pogoda z multimedialnego kiosku
Pogoda z multimedialnego kiosku
Prognozę pogody dla Podhala i Tatr na kolejne cztery dni można od czwartku uzyskać w multimedialnym kiosku Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który został otwarty w Zakopanem.
W Keni spadł śnieg
W Keni spadł śnieg
Śnieg, który spadł w środę niespodziewanie w środkowej Kenii, wzbudził ogromne zainteresowanie mieszkańców, którzy po raz pierwszy zobaczyli to zjawisko "na żywo".
Wirus komputerowy w kosmosie
Wirus komputerowy w kosmosie
Pomyłki zdarzają się najlepszym, nawet specjalistom z NASA. Amerykańscy naukowcy przyznali, że przypadkowo wpuścili pospolity komputerowy wirus na Międzynarodową Stację Kosmiczną.
Lodówka przyszłości
Lodówka przyszłości
Lodówki, chłodzące dzięki cienkim warstwom polimeru mogłyby dokonać przewrotu w przechowywaniu żywności - i nie tylko.
Obrońcy przyrody egoistami
Ochotnicy angażujący się w walkę o ochronę dzikiej przyrody często robią to raczej dla siebie niż dla dobra środowiska. Ale kanadyjscy ekolodzy, których badania przyniosły taki wynik, przekonują, że to nic złego.
Są biedni i szanują przyrodę
Są biedni i szanują przyrodę
Amerykański socjolog przeczy przekonaniu, że dopiero osiągnąwszy materialny dobrobyt możemy stać się bardziej ekologicznie świadomi.
Czy można jeść ryby z Wisły?
Czy można jeść ryby z Wisły?
Czy rybę złowioną w przepływającej przez Warszawę Wiśle można zjeść? Jaki jest stan naszych rzek - czy stają się czystsze? DZIENNIK postanowił przeprowadzić eksperyment: w centrum stolicy złapał trzy ryby i oddał je do laboratorium na badanie.
Umysł ścisły nie ma płci
Kobiety są równie utalentowane matematycznie jak mężczyźni – dowodzą uczeni. Nie wszyscy jednak są takiego zdania. Panie nie mają wrodzonych uzdolnień matematycznych. Dlatego jest ich mniej na akademickich wydziałach ścisłych – powiedział rektor Uniwersytetu Harvarda prof. Lawrence Summers.