Dotyk pełen miłości ma właściwości przeciwbólowe
Dotyk pełen miłości ma właściwości przeciwbólowe
Opublikowane w „Scientific Reports” wyniki badań wykazują, że dotyk osoby przepełnionej miłością i współczuciem może mieć właściwości uśmierzające ból. Zjawisko to jest najczęściej spotykane u partnerów, którzy żywią względem siebie bardzo silne uczucie. Czy oznacza to, że zakochani nie ...
Muflon - opis, występowanie i zdjęcia. Zwierzę muflon ciekawostki
Muflon - dzikie owce polubiły Polskę
Muflony to dzikie korsykańskie owce. Można spotkać je pasące się na górskich halach. Muflony – ten obcy rodzimej faunie gatunek sprowadzony został do Polski około 100 lat temu z Sardynii i Korsyki – ot tak, dla egzotyki polowań.
Jak pomóc zwierzętom przetrwać upalne dni?
Jak pomóc zwierzętom przetrwać upały?
Wysokie temperatury dają się we znaki również naszym psom i kotom. Może nawet bardziej niż nam, bo zwierzęta nie mogą pozbyć się nadmiaru ciepła z organizmów poprzez pocenie się. Najbardziej zagrożone przegrzaniem są osobniki o gęstych futrach oraz o spłaszczonych pyskach. Natomiast ...
To jest najstarsze drzewo w Europie
To jest najstarsze drzewo w Europie
Ma co najmniej 1230 lat i je najstarszym drzewem w Europie. Sosna bośniacka kiełkowała na skalistych zboczach południowych Włoch już w 789 r. n.e. - roku, w którym Wikingowie po raz pierwszy wylądowali na brzegach Anglii ‒ czytamy na łamach czasopisma „Ecology”
Opakowania, które żyją
Opakowania, które żyją
Ekologiczne opakowanie, wykonane z grzybka kombuchy zamiast np. plastiku? Takie rozwiązanie do pakowania rozmaitych produktów zaproponowała Róża Rutkowska ze School of Form Uniwersytetu SWPS. Po wykorzystaniu można je bezpiecznie wyrzucić lub zjeść!
Huba brzozowa ze wrzodów cię wyleczy
Huba brzozowa ze wrzodów cię wyleczy
Huba brzozowa wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne oraz przeciwwirusowe. Spowodowane jest to m. in. pobudzeniem wytwarzania w organizmie interferonu – czynnika antywirusowego. Może być zatem stosowana w celach wzmocnienia odporności organizmu. Innym jej zastosowaniem jest ...
Tamy bobrów oczyszczają wodę
Tamy bobrów oczyszczają wodę
Bobry to kontrowersyjne zwierzęta. Budując tamy, często podtapiają okoliczne pola czy zabudowania. Z drugiej strony, bobry robią wiele dobrego dla środowiska. Mogą pomóc w oczyszczaniu wody i zapobiec spływaniu cennych gleb z farm. Dzięki budowanym przez bobry tamom woda staje się czystsza, ...
Szympansy mają czystsze łóżka niż ludzie
Szympansy mają czystsze łóżka niż ludzie
Łóżka szympansów są zdecydowanie czystsze niż ludzi. Człekokształtne małpy, w przeciwieństwie do nas, „prześcieradła” zmieniają każdej nocy – wynika z badań opublikowanych na łamach czasopisma „Royal Society Open Science”
Czy egzotyczne papugi skolonizują Polskę?
Czy egzotyczne papugi skolonizują Polskę?
Wyrządzają szkody w rolnictwie i ekosystemach. Coraz częściej na wolności można spotkać duże, zielone papugi. To tylko kwestia czasu kiedy zadomowią się w polskim krajobrazie.
Bocian Czarny (Hajstra) – mniej znany kuzyn bociana białego
Bocian Czarny – mniej znany kuzyn białego boćka
Żyje z dala od ludzkich osiedli, w puszczach i rozległych podmokłych lasach, gdzie czuje się najlepiej wiodąc skryty tryb życia. Należał zawsze do ptaków nielicznych, a nawet rzadkich. W przeciwieństwie do białych boćków, napastowano go ze względu na żałobne ubarwienie.