Las na środku stadionu piłkarskiego
Las na środku stadionu piłkarskiego
Szwajcarski kurator Klaus Littmann przekształcił stadion piłkarski Wörthersee w Klagenfurcie w Austrii w rodzimy las środkowoeuropejski,. Artysta zmienił arenę sportową w bujny, wiecznie zielony las, po to by nagłośnić najbardziej palące problemy zmian klimatu i wylesiania.
Przeglądarka internetowa, która sadzi drzewa
Przeglądarka internetowa, która sadzi drzewa
Ecosia wygląda jak zwykła wyszukiwarka. Zatem co w niej nadzwyczajnego? Jest to organizacja non-profit, która 80 proc. swoich  przychodów z reklam na sadzenie drzew.
Converse zamienia stare jeansy w nowe buty
Converse zamienia stare jeansy w nowe buty
Coraz więcej firm stawia na odpowiedzialną, ale i ciekawą modę. Firma Converse postanowiła odświeżyć swoje flagowe trampki wykorzystując do tego zużyty denim, z którego produkuje się jeansy. Dlaczego jeansy? Jest to materiał, który idealnie nadaje się do powtórnego wykorzystania.
Wegańska skóra zrobiona z liści
Wegańska skóra zrobiona z liści
Brazylijska firma, Furf Design Studio, prezentuje kolekcję produktów wykorzystujących skórę wykonaną z liści. Seria mebli zatytułowana „jesień” jest wynikiem pięciu lat badań. Wyprodukowany przez organiczną garbarnię, Nova Kaeru, wegański materiał roślinny wykazuje podobne właściwości do ...
Wierny jak żaba
Wierny jak żaba
Drzewołazy zamieszkujące lasy deszczowe łączą się w trwałe związki i w parach wspólnie wychowują kijanki. Według autorów artykułu z czasopisma „American Naturalist” to rzadki przykład na wierność w świecie płazów.
Pies ostrzeże cię przed rakiem prostaty
Psi węch ostrzeże cię przed rakiem
Psy są w stanie wywąchać w moczu lotne związki organiczne świadczące o tym, że dana osoba choruje na raka prostaty – wykazały badania włoskich naukowców.
Czy jesteś gotowy na „papier” toaletowy wielokrotnego użytku?
Czy jesteś gotowy na „papier” toaletowy wielokrotnego użytku?
Coraz więcej osób porzuca papierowe rolki papieru toaletowego na rzecz ekologicznej alternatywy ‒ ścierek wielokrotnego użytku.
Zabierz psa na trening
Zabierz psa na trening
Coraz więcej Polaków ceni sobie towarzystwo podczas uprawiania sportu. Jeśli brakuje nam kompana do ćwiczeń, na trening możemy zabrać ze sobą… psa. Jaką dyscyplinę wybrać, by zadbać o kondycję fizyczną – zarówno własną, jak i pupila?
Pszczoły mają swoją pizzę!
Pszczoły mają swoją pizzę!
Trudno w to uwierzyć, ale bez trzmieli nie byłoby pizzy - zauważa Darryl Cox, starszy specjalista ds. nauki i polityki w dziedzinie ochrony trzmieli. Te latające owady są w najskuteczniejszymi zapylaczami pomidorów. A jak wiemy, sos pomidorowy to podstawa dobrej pizzy. Dlatego w hołdzie dla ...
Etiopia posadziła 350 mln drzew. I to w ciągu jednego dnia!
Etiopia posadziła 350 mln drzew. W ciągu jednego dnia!
W ciągu jednego dnia w Etiopii posadzono około 350 mln drzew. Akcja jest częścią kampanii ekologicznej, której założeniem jest posadzenie aż 4 mld rodzimych drzew do października 2019 roku.
Pasaż zakupowy