Etiopia posadziła 350 mln drzew. I to w ciągu jednego dnia!
Etiopia posadziła 350 mln drzew. W ciągu jednego dnia!
W ciągu jednego dnia w Etiopii posadzono około 350 mln drzew. Akcja jest częścią kampanii ekologicznej, której założeniem jest posadzenie aż 4 mld rodzimych drzew do października 2019 roku.
Chcesz się wyspać? Podziel się łóżkiem z psem
Chcesz się wyspać? Podziel się łóżkiem z psem
Masz problem ze spaniem? Może to zabrzmieć dziwnie, biorąc pod uwagę, że spanie ze wiercącymi się i chrapiącymi zwierzętami jest zapowiedzią nieprzespanej nocy. Jednakże badanie z Mayo Sleep Clinic (USA) wykazało, że wiele osób śpi lepiej, kiedy dzieli swoje łóżko z kudłatym przyjacielem.
Materiał z glonów ‒ wegański i w 100 proc. biodegradiowalny
Materiał z glonów ‒ wegański i w 100 proc. biodegradiowalny
Daniel Elkayam, projektant z Jerozolimy przedstawia „SEAmpathy” - design, który koncentruje się na wykorzystaniu glonów do stworzenia serii wegańskich materiałów. Projekt stanowi zieloną alternatywę dla powszechnie dostępnych materiałów i stanowi kolejny krok na drodze zbliżania człowieka ...
Psy wiedzą, kiedy jesteśmy szczęśliwi, a kiedy źli
Pies wyczyta emocje z naszej twarzy
Naukowcy odkryli coś, o czym opiekunowie psów wiedzieli już od dawna – najlepszy przyjaciel człowieka jest w stanie odczytać emocje z naszej twarzy i ocenić czy jesteśmy szczęśliwi czy źli. Wyniki badań zostały opublikowana na łamach czasopisma „Current Biology”
Gołąb wędrowny. Dlaczego wyginął najliczniejszy ptaka świata?
Dlaczego wyginął najliczniejszy ptaka świata?
Ponad 100 lat temu – 1 września 1914 roku – padł ostatni gołąb wędrowny. Jeszcze kilkadziesiąt lat wcześniej gatunek ten był uważany za najliczniejszy na świecie. Przyczyną jego wyginięcia były masowe polowania i ograniczanie siedlisk. Ich całkowita zagłada trwała zaledwie 40 lat.
Wiaty autobusowe zachęcają do zapylania
Wiaty autobusowe zachęcają do zapylania
Według statystyk w Holandii żyje 358 gatunków pszczół, z czego ponad połowa z nich znajduje się na holenderskiej czerwonej liście – czyli jest zagrożona wyginięciem. By zahamować spadek populacji owadów zapylających, Utrecht przekształcił ponad 300 przystanków autobusowych w sanktuaria dla ...
 Niedopałki papierosów gorsze niż plastikowe słomki
Niedopałki papierosów gorsze niż plastikowe słomki
Od pewnego czasu plastikowe słomki są wrogiem publicznym nr 1. Coraz więcej sklepów, miast, a nawet państw zakazuje ich sprzedaży i produkcji. Jednak jest jeszcze większy czarny charakter, którego nie powinniśmy ignorować. Niedopałki papierosów!
Twórca Impossible Burger bierze się za bezrybną rybę
Twórca Impossible Burger bierze się za bezrybną rybę
Najpierw był bezmięsny burger. Wkrótce na rynku może pojawić się ryba bez ryby. Firma Impossible Foods, która jest odpowiedzialna za Impossible Burger, pracuje nad innym bezmięsnym produktem, który może zrewolucjonizować rynek spożywczy.
Owady nowym superfood?
Owady nowym superfood?
W wielu kulturach na całym świecie owady i pajęczaki stanowią normalną część diety człowieka. Jednak w Stanach Zjednoczonych i Europie takie „smakołyki” traktujemy z nieufnością. Czy dowody naukowe sugerujące, że owady są zdrowsze i bardziej odżywcze niż warzywa i owoce, zmienią nasze ...
Zabierz ze sobą własne sztućce!
Zabierz ze sobą własne sztućce!
Być może przywykłeś już do noszenia kubka i butelki na wodę wielokrotnego użytku, a może nawet metalowej słomki. Ale jest jeszcze coś do dodania do plecaka lub torebki - zestaw sztućców wielokrotnego użytku.
Pasaż zakupowy