Szkoły wprowadzają „bezmięsne poniedziałki”
Szkoły wprowadzają „bezmięsne poniedziałki”
Wszystkie szkoły publiczne w Nowym Jorku będą miały „Bezmięsne poniedziałki”. Do programu przystąpiło aż 1800 szkół. Mięso zniknie z jadłospisów szkolnych stołówek od września 2019 roku.
Śmieciowe wyzwanie podbija internet
Śmieciowe wyzwanie podbija internet
W końcu w Internecie pojawiła się jakaś sensowna akcja.  Zamiast zachęcać użytkowników mediów społecznościowych do robienia czegoś potencjalnie niebezpiecznego, jak np. połknięcie łyżeczki cynamonu w sieci rozprzestrzenia się wirusowo wyzwanie, które może przynieść wiele dobrego. W ...
Jedz owady na zdrowie!
Jedz owady na zdrowie!
Zapomnij o jogurtach i kefirach. Świerszcze mogą wkrótce stać się probiotycznym hitem.
To co jemy, może przyczynić się do zagłady ptaków
To co jemy, może przyczynić się do zagłady ptaków
Naukowcy przewidują, że obecny niezrównoważony system żywienia i rolnictwa oraz nieodpowiedzialne praktyki leśnych, mogą doprowadzić do wyginięcia około 100 gatunków ptaków. Badania zostały opublikowane w czasopiśmie „Nature Ecology and Evolution”
Bocian czarny - opis, występowanie i zdjęcia. Ptak bocian czarny ciekawostki
Bocian czarny – mniej znany kuzyn białego boćka
Żyje z dala od ludzkich osiedli, w puszczach i rozległych podmokłych lasach, gdzie czuje się najlepiej wiodąc skryty tryb życia. Należał zawsze do ptaków nielicznych, a nawet rzadkich. W przeciwieństwie do białych boćków, napastowano go ze względu na żałobne ubarwienie.
Homoseksualizm chrząszczy ma sens!
Homoseksualizm chrząszczy ma sens!
Aktywność homoseksualna żuków może zwiększyć szanse reprodukcyjne – informuje National Geographic. Czy to oznacza, że zbliżenia owadów tej samej płci są uzasadnione z punktu widzenia interesów gatunku?
Kto zdemolował mieszkanie Marcina Dorocińskiego?
Kto zdemolował mieszkanie Marcina Dorocińskiego?
Zniszczony sprzęt elektroniczny i meble, porozrzucane po całym pokoju przedmioty, pomazane farbą ściany… Marcin Dorociński zamieścił na swoich profilach w mediach społecznościowych film, w którym pokazał kompletnie zniszczony dom. Aktor zdruzgotany zaistniałą sytuacją pytał: „Jak można ...
Siatka zamiast trumny
Siatka zamiast trumny
Wkrótce po tym, jak Shaina Garfield zrealizowała swoją wizję ekologicznej trumny, zauważyła, że to, co zrobiła, to tak naprawdę trumna dla niej. Po zdiagnozowaniu przewlekłej boreliozy cztery lata temu, perspektywa śmierci zainspirowała ją do działania. Gdy śmierć deptała jej po piętach, ...
To balony stanowią śmiertelne zagrożenie dla morskich ptaków
Balony stanowią śmiertelne zagrożenie dla morskich ptaków
Plastik, który trafia co roku do oceanów, zabija ponad milion morskich ptaków i sto tysięcy morskich ssaków. Badacze odkryli, że najbardziej śmiercionośnym rodzajem plastiku są szczątki balonów, które odpowiadają za 40 proc. zgonów wśród morskich ptaków.
Twarz mężczyzny przystosowana do bicia?
Twarz mężczyzny przystosowana do bicia?
Silna i wyraźnie zarysowana szczęka u mężczyzn, to pozostałość po przodkach, którzy w ten sposób bronili się przed ciosami w głowę – wynika z badan opublikowanych na łamach czasopisma „Biological Reviews”