Nie ma jak u mamy
Nie ma jak u mamy
Dlaczego samica czasami poświęca sporo uwagi młodym, a innym razem je zaniedbuje? Znamy już odpowiedź, przynajmniej u skorków o czym donosi artykuł opublikowany w „Proceedings of the Royal Society B”.
Mcdonald's otwiera najmniejszą na świecie restaurację dla pszczół
Mcdonald's otwiera najmniejszą na świecie restaurację dla pszczół
Mcdonald's zaprezentował mini wersję swojej kultowej restauracji, które ma przyciągnąć bardzo „ważnych gości”. Firma fast food nazywa ten oddział „najmniejszym Mcdonaldem na świecie”. W komplecie są okna typu drive-thru i stoliki na świeżym powietrzu. Ale w rzeczywistości restauracja jest w ...
Jak rośliny wabią owady?
Dlaczego owady zapylają rośliny?
„ Nie dla ludzi, lecz dla owadów, ptaków i innych zwierząt zapylających rozwinął świat kwiatów powabne barwy i przyciągające wonie” pisał w swojej książce „Kwiaty i zwierzęta” Władysław Szafer. W końcu, nie od dziś wiadomym jest, że dla naszej tylko uciechy kwiaty nie kwitną. Wszystko po to, ...
Fanklub Matki Natury zachęca do kontemplowania przyrody
Ten Fanklub zachęca do kibicowania przyrodzie
W świecie, w którym jesteśmy coraz bardziej niż kiedykolwiek świadomi szkód wyrządzonych naszej planecie, Atelier Tobia Zambotti zaprojektowało „fanklub matki natury”. „Gotowa” instalacja artystyczna zmienia widok widza na naturę, starając się sprowokować kontemplację dzisiejszych problemów ...
Zaskroniec zwyczajny – nasz pospolity wąż polski
Zaskroniec zwyczajny jest najpospolitszym wężem występującym w Polsce. Dlatego wygrzewające się w porannym słońcu zaskrońce nie powinny zdziwić osoby odwiedzające las. Jak rozpoznać zaskrońca? Czy te objęte ochroną gatunkową węże są groźne dla człowieka?
Sympatyczny jak manat
Sympatyczny jak manat
Manat (Trichechus Manaus) jest przybrzeżnym roślinożercą. Ma oblicze, które może pokochać tylko matka albo inny manat: tępa morda z nozdrzami na pękatym łbie, o połowę za małym dla tego trzymetrowego zwierzęcia. Chociaż nie należy do urodziwych, jest istotą zadziwiająco łagodną, która nie ...
Gołąb złapał się na fotoradar
Gołąb złapał się na fotoradar
Niemieckie miasto Bocholt udostępniło w internecie nietypowe zdjęcie z fotoradaru. Urządzenie uchwyciło przekroczenie prędkości w strefie 30. Historia wydaje się zwyczajna, jednak nie jest. Na fotografii zamiast kierowcy uchwycono rozpędzonego gołębia.
KFC walczy o wegetarian. Wprowadza wegetariańskiego burgera
KFC wprowadza wegetariańskiego burgera
W sieci restauracji, który słynie z dań z kurczakiem w roli głównej pojawił się bezmięsny burger. Wegetariańska kanapka, zamiast mięsa w środku, ma kawek ciągnącego się sera Halloumi.
Polacy rezygnują z jedzenia mięsa
Polacy rezygnują z jedzenia mięsa
Fleksitarianizm zdobywa coraz więcej zwolenników. Już 43 proc. Polaków deklaruje, że eliminuje lub stara się ograniczać mięsa w swojej diecie – wynika z raportu IQS.
Jadalne woreczki zamiast plastikowych butelek
Jadalne kapsułki zamiast plastikowych butelek
Tysiące jadalnych woreczków z wodą rozdano podczas londyńskiego maratonu.  Ma to zmniejszyć ilość plastikowych śmieci, które zalewają ulice po każdym większym biegu.