Zabierz ze sobą własne sztućce!
Zabierz ze sobą własne sztućce!
Być może przywykłeś już do noszenia kubka i butelki na wodę wielokrotnego użytku, a może nawet metalowej słomki. Ale jest jeszcze coś do dodania do plecaka lub torebki - zestaw sztućców wielokrotnego użytku.
Większy nie znaczy mądrzejszy
Większy nie znaczy mądrzejszy
Większy mózg wcale nie oznacza większej inteligencji – podaje "Current Biology". Wynika to z tego, że im większy organizm zwierzęcia, tym mózg ma więcej zadań do wykonania. Stąd bierze się potrzeba posiadania dużego układu nerwowego.
Wataha − doskonali zabójcy
Doskonali zabójcy w akcji
Wataha to grupa osobników danego gatunku, które działają razem, aby zapewnić sobie przetrwanie. Najczęściej to pojęcie odnosi do wilków lub psów. Ale w watahach polują również likaony i azjatyckie cyjony. Spróbujmy przyjrzeć się bliżej relacjom jakie występują w watahach.
Kontakt ze psem bardziej satysfakcjonujący niż kontakt z rodzeństwem
Pies lepszy niż rodzeństwo?
Wyższa odporność, mniejsze ryzyko otyłości i lepszy rozwój psychiczny ‒ takie korzyści przynosi wychowywanie się dziecka z psem lub kotem. Ale to nie wszystko! Obecność czworonoga daje dzieciom poczucie wsparcia i odgrywa pozytywną rolę w terapii dzieci nadpobudliwych czy zespołem Downa.
Fruczak gołąbek - opis, występowanie i zdjęcia. Owad fruczak gołąbek ciekawostki
Fruczak gołąbek czyli krajowy „koliber”
Od maja do czerwca przylatują do nas z krain południowej Europy. Znoszą światło słoneczne pełnego dnia, a do tego są rekordzistami w długości przelotu; gdzie mogą osiągnąć prędkość do 50 km/h. Opis ten doskonale pasuje do spotykanego na terenie naszego kraju motyla – fruczaka gołąbka.
„Ogórek” napędzany silnikiem elektrycznym
„Ogórek” napędzany silnikiem elektrycznym
Volkswagen zaprezentował unikalny samochód koncepcyjny, który łączy dziedzictwo niemieckiego producenta samochodów z futurystyczną technologią. VW Type 20, powszechnie znanym jako Transporter jest oparty na 11-okienkowym typie z 1962 roku. Prezentowana wersja jest jednak wyjątkowa. Pod ...
Szympansy również podążają za trendami
Szympansy również podążają za trendami
Szympansy tworzą nowe tradycje, naśladując swoje zachowania. Takie wnioski płyną z badania międzynarodowej grupy naukowców, którzy analizując ponad 700 godzin materiału filmowego, zauważyli, że grupa szympansów wsadza sobie trawę w uszy. – czytamy na łamach czasopisma „Animal Cognition ...
Jak zrobić jadalne białko z powietrza i energii elektrycznej?
Jak zrobić jadalne białko z powietrza i energii elektrycznej?
Weź wodę, dwutlenek węgla i mikroby, dodaj do tego dawkę energii elektrycznej, czas i voila: jadalne białko gotowe. Ten przepis pochodzi od fińskich naukowców, którzy twierdzą, że opracowali technikę wytwarzania żywności praktycznie z powietrza. 
Psy –  mity i fakty
Czego nie wiemy o psach?
Jeśli pies je trawę, to będzie deszcz albo jeśli pies ma suchy nos, to z pewnością ma gorączkę Od czego zależy charakter psa? Nasze społeczeństwo obfituje w liczne mity dotyczące psów, a wiele osób  słyszało takie lub podobne stwierdzenia wypowiadane z przekonaniem o ich słuszności. ...
Zastąpił plastikowe opakowania mydłem
Zastąpił plastikowe opakowania mydłem
Produkty toaletowe, takie jak szampon czy żel pod prysznic są produkowane masowo i pakowane w tworzywo sztuczne za stosunkowo niski koszt. To opakowanie jest nie tylko jednorazowe, ale ma również bardzo krótką żywotność. Szacuje się, że przez całe nasze życie zużywamy około 800 butelek ...
Pasaż zakupowy