Przed nami Wilcza Pełnia Księżyca
Przed nami Wilcza Pełnia Księżyca
To będzie nie lada gratka dla miłośników astronomii i oglądania nieba. W nocy z 20 na 21 stycznia na niebie pojawi się Superkrwawy Księżyc Wilka. Co to oznacza? Księżyc podczas tzw. superpełni będzie bardziej widoczny i jaśniejszy niż zwykle. Dodatkowo jego tarcza przybierze niepokojący ...
Pająki mogłyby pożreć ludzkość w ciągu roku
Pająki mogą nas pożreć w ciągu jednego roku!
Pająki to bardzo żarłoczne zwierzęta. Gdyby wszystkie pająki na świecie zaczęłyby ze sobą współpracować, mogłyby zjeść całą ludzką populację. I nadal byłyby głodne – wynika z badań opublikowanych na łamach „The Science of Nature”
Rekiny, jak ludzie, mają różne osobowości
Rekiny, jak ludzie, mają różne osobowości
Rekiny – najgroźniejsze morskie drapieżniki mają indywidualne osobowości, które zmieniają się w zależności od otoczenia – wynika z najnowszych badań opublikowanych na łamach czasopisma „Behavioural Ecology and Sociobiology”.
Co mówią nam geny gigantów?
Co mówią nam geny gigantów?
Największy orzeł świata miał lilipucich przodków, a jego ofiary – olbrzymie ptaki moa – zaczęły wymierać, zanim na Nowej Zelandii pojawił się człowiek. To wszystko udało się ustalić dzięki badaniom kopalnego DNA.
Rok 2019 będzie należał do wegan!
Rok 2019 będzie należał do wegan!
Rok 2019 będzie należał do wegan i wegetarian ‒ wynika z analizy opublikowanej na łamach czasopisma The Economist. W Ameryce w 2015 roku, według szacunków, 3,4% populacji było wegetarianami, a tylko 0,4% było weganinami. Ale 2019 będzie rokiem, w którym weganizm wkroczy do mainstreamu.
Ślepy płaz nazwany na cześć Donalda Trumpa
Co ma wspólnego ślepy płaz z Donaldem Trumpem?
Nowo odkryty płaz otrzyma nazwę na cześć Donalda Trumpa. Nie jest to raczej powód do dumy. Ślepy i beznogi Dermophis donaldtrumpi często chowa głowę w piasek, co odzwierciedla wizję prezydenta Trumpa, który konsekwentnie nie wykazuje zainteresowania w kwestii zmian klimatycznych.
Zwierzęta dużym wsparciem dla osób z problemami psychicznymi
Zwierzęta dużym wsparciem dla osób z problemami psychicznymi
Dlaczego zwierzęta domowe są dla osób z poważnymi problemami psychicznymi niezwykle istotną częścią życia? Zapewniają bezwarunkowe wsparcie, ulgę w cierpieniu i powód do dalszego funkcjonowania – informuje czasopismo „BMC Psychiatry”.
Kiedy najlepiej zacząć dokarmianie ptaków?
Kiedy zacząć dokarmianie ptaków?
Kiedy najlepiej zacząć dokarmianie ptaków? Późną jesienią, kiedy mogą zacząć się opady śniegu i ptakom będzie trudniej samodzielnie zdobywać pokarm – przekonuje Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.
Zwierzęta, które zbudowały morskie dno
Zwierzęta, które zbudowały morskie dno
Dna mórz pokryte są miliardami miniaturowych skorupek. Przyczyniły się one do powstania skał wapiennych.
 Naukowcy połknęli Lego… dla nauki
Naukowcy połknęli Lego… dla nauki
W imię nauki sześciu pediatrów z Wielkiej Brytanii i Australii zgodziło się na połknięcie głowy Lego, aby ustalić, ile czasu zajmie przejście klocka przez ich ciało. Naukowcy ujawnili wyniki swoich badań na łamach czasopisma „Journal of Pediatricics and Child Health”