Kto zdemolował mieszkanie Marcina Dorocińskiego?
Kto zdemolował mieszkanie Marcina Dorocińskiego?
Zniszczony sprzęt elektroniczny i meble, porozrzucane po całym pokoju przedmioty, pomazane farbą ściany… Marcin Dorociński zamieścił na swoich profilach w mediach społecznościowych film, w którym pokazał kompletnie zniszczony dom. Aktor zdruzgotany zaistniałą sytuacją pytał: „Jak można ...
Siatka zamiast trumny
Siatka zamiast trumny
Wkrótce po tym, jak Shaina Garfield zrealizowała swoją wizję ekologicznej trumny, zauważyła, że to, co zrobiła, to tak naprawdę trumna dla niej. Po zdiagnozowaniu przewlekłej boreliozy cztery lata temu, perspektywa śmierci zainspirowała ją do działania. Gdy śmierć deptała jej po piętach, ...
To balony stanowią śmiertelne zagrożenie dla morskich ptaków
Balony stanowią śmiertelne zagrożenie dla morskich ptaków
Plastik, który trafia co roku do oceanów, zabija ponad milion morskich ptaków i sto tysięcy morskich ssaków. Badacze odkryli, że najbardziej śmiercionośnym rodzajem plastiku są szczątki balonów, które odpowiadają za 40 proc. zgonów wśród morskich ptaków.
Twarz mężczyzny przystosowana do bicia?
Silna i wyraźnie zarysowana szczęka u mężczyzn, to pozostałość po przodkach, którzy w ten sposób bronili się przed ciosami w głowę – wynika z badan opublikowanych na łamach czasopisma „Biological Reviews”
Po co małpie ludzkie włosy?
Okazuje się, że nie tylko ludzie czyszczą zęby. Robią to również małpy, używając do tego celu... ludzkich włosów. Japońscy naukowcy zaobserwowali to niezwykłe zachowanie wśród makaków żyjących w Tajlandii.Po co małpie potrzebne są ludzkie włosy?
Żurawie wracają do Polski. Wiosna tuż, tuż
Żurawie wracają do Polski. Wiosna tuż, tuż
Internauci z całej Polski donoszą o powrocie żurawi.  Charakterystyczny głos żurawi – klangor, słychać już w okolicach Olsztyna czy w Puszczy Białowieskiej.
Lidl zachęca do niemarnowania
Lidl zachęca do niemarnowania
Lidl próbuje walczyć z marnowaniem żywności. Niemiecka sieć sklepów chce wprowadzić do Polski półki „zero-waste", na których znajdziemy produkty ‒ pieczywo, warzywa, owoce ‒ które nie są najświeższe, ale wciąż nadają się do wykorzystania w kuchni.
IKEA stworzyła antysmogowe zasłony
IKEA stworzyła antysmogowe zasłony
Smog to zjawisko, które zagraża nam wszystkim. Nie tylko powietrze na zewnątrz, ale i to, którym oddychamy w domu może zagrażać naszemu zdrowiu – szacuje się, że zanieczyszczone powietrze wewnętrzne powoduje 3,8 miliona zgonów każdego roku. By umożliwić ludziom prowadzenie zdrowszego i ...
Ziewanie jest zaraźliwe nie tylko u ludzi
Ziewanie jest zaraźliwe nie tylko u ludzi
Okazało się, że psy  mogą „zarazić się” ziewaniem od ludzi. Jednak są o wiele bardziej czułe na ziewanie swoich opiekunów niż obcych osób. – wynika z badań opublikowanych na łamach czasopisma „PLOS ONE”.
Największa pszczoła na świecie znaleziona w Indonezji
Największa pszczoła na świecie znaleziona w Indonezji
Jest tak długa jak kciuk dorosłego człowieka, ma potężne szczęki i jest czterokrotnie większa od pszczoły miodnej ‒ naukowcy znaleźli na wyspie indonezyjskiej gigantyczną pszczołę Wallace'a.