Wegańska skóra zrobiona z liści
Wegańska skóra zrobiona z liści
Brazylijska firma, Furf Design Studio, prezentuje kolekcję produktów wykorzystujących skórę wykonaną z liści. Seria mebli zatytułowana „jesień” jest wynikiem pięciu lat badań. Wyprodukowany przez organiczną garbarnię, Nova Kaeru, wegański materiał roślinny wykazuje podobne właściwości do ...
Wierny jak żaba
Wierny jak żaba
Drzewołazy zamieszkujące lasy deszczowe łączą się w trwałe związki i w parach wspólnie wychowują kijanki. Według autorów artykułu z czasopisma „American Naturalist” to rzadki przykład na wierność w świecie płazów.
Czy jesteś gotowy na „papier” toaletowy wielokrotnego użytku?
Czy jesteś gotowy na „papier” toaletowy wielokrotnego użytku?
Coraz więcej osób porzuca papierowe rolki papieru toaletowego na rzecz ekologicznej alternatywy ‒ ścierek wielokrotnego użytku.
Zabierz psa na trening
Zabierz psa na trening
Coraz więcej Polaków ceni sobie towarzystwo podczas uprawiania sportu. Jeśli brakuje nam kompana do ćwiczeń, na trening możemy zabrać ze sobą… psa. Jaką dyscyplinę wybrać, by zadbać o kondycję fizyczną – zarówno własną, jak i pupila?
Pszczoły mają swoją pizzę!
Pszczoły mają swoją pizzę!
Trudno w to uwierzyć, ale bez trzmieli nie byłoby pizzy - zauważa Darryl Cox, starszy specjalista ds. nauki i polityki w dziedzinie ochrony trzmieli. Te latające owady są w najskuteczniejszymi zapylaczami pomidorów. A jak wiemy, sos pomidorowy to podstawa dobrej pizzy. Dlatego w hołdzie dla ...
Etiopia posadziła 350 mln drzew. I to w ciągu jednego dnia!
Etiopia posadziła 350 mln drzew. W ciągu jednego dnia!
W ciągu jednego dnia w Etiopii posadzono około 350 mln drzew. Akcja jest częścią kampanii ekologicznej, której założeniem jest posadzenie aż 4 mld rodzimych drzew do października 2019 roku.
Chcesz się wyspać? Podziel się łóżkiem z psem
Chcesz się wyspać? Podziel się łóżkiem z psem
Masz problem ze spaniem? Może to zabrzmieć dziwnie, biorąc pod uwagę, że spanie ze wiercącymi się i chrapiącymi zwierzętami jest zapowiedzią nieprzespanej nocy. Jednakże badanie z Mayo Sleep Clinic (USA) wykazało, że wiele osób śpi lepiej, kiedy dzieli swoje łóżko z kudłatym przyjacielem.
Materiał z glonów ‒ wegański i w 100 proc. biodegradiowalny
Materiał z glonów ‒ wegański i w 100 proc. biodegradiowalny
Daniel Elkayam, projektant z Jerozolimy przedstawia „SEAmpathy” - design, który koncentruje się na wykorzystaniu glonów do stworzenia serii wegańskich materiałów. Projekt stanowi zieloną alternatywę dla powszechnie dostępnych materiałów i stanowi kolejny krok na drodze zbliżania człowieka ...
Psy wiedzą, kiedy jesteśmy szczęśliwi, a kiedy źli
Pies wyczyta emocje z naszej twarzy
Naukowcy odkryli coś, o czym opiekunowie psów wiedzieli już od dawna – najlepszy przyjaciel człowieka jest w stanie odczytać emocje z naszej twarzy i ocenić czy jesteśmy szczęśliwi czy źli. Wyniki badań zostały opublikowana na łamach czasopisma „Current Biology”
Gołąb wędrowny. Dlaczego wyginął najliczniejszy ptaka świata?
Dlaczego wyginął najliczniejszy ptaka świata?
Ponad 100 lat temu – 1 września 1914 roku – padł ostatni gołąb wędrowny. Jeszcze kilkadziesiąt lat wcześniej gatunek ten był uważany za najliczniejszy na świecie. Przyczyną jego wyginięcia były masowe polowania i ograniczanie siedlisk. Ich całkowita zagłada trwała zaledwie 40 lat.
Pasaż zakupowy