W Polsce  jest już milion wegetarian, a będzie jeszcze więcej
W Polsce jest już milion wegetarian, a będzie jeszcze więcej
Wegetarianizm ma się coraz lepiej, także w naszym kraju. W Polsce rośnie liczba wegan, wegetarian i osób ograniczających spożycie mięsa. Już milion Polaków w wieku 18-65  deklaruje, że jest na diecie bezmięsnej ‒ wynika z badań przeprowadzonych dla serwisu pyszne.pl
Czerwone mięso nie takie złe
Czerwone mięso nie takie złe
Większość ludzi może bez obaw jeść czerwone i przetworzone mięso. W dużym badaniu przeprowadzonym przez naukowców z uniwersytetów McMaster i Dalhousie stwierdzono, że ograniczenie jego spożycia ma niewielki wpływ na zdrowie.
Sprzedają środki czystości bez opakowań
Sprzedają środki czystości bez opakowań
Bierzesz z domu swoje własne opakowanie, podchodzisz do automatu, płacisz i nalewasz wybrany detergent. Proste? W Polsce pojawiły się pierwsze maszyny, które sprzedają środki czystości, bez plastikowych opakowań.
Chcesz ocalić planetę? Przejdź na kanibalizm!
Chcesz ocalić planetę? Przejdź na kanibalizm!
Szwedzki naukowiec twierdzi, że kanibalizm może pomóc złagodzić zmiany klimatu.
Rozpoczęło się rykowisko, czyli okres godowy jeleni
Czas jelenich amorów
Na Podkarpaciu, głównie w Bieszczadach i Beskidzie Niskim, rozpoczęło się rykowisko, czyli okres godowy jeleni karpackich -poinformował w czwartek rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, Edward Marszałek.
Babie lato - na czym polega zjawisko babiego lata?
Dlaczego „babie lato”?
W ostatnich dniach pięknej jesiennej pogody, powietrze zapełnia się srebrnymi nićmi, służącymi do masowych przelotów pająków. Zjawisko to nosi w naszej tradycji nazwę „babiego lata”. Jego odzwierciedleniem są liczne poezje i prace malarskie. Na czym ono dokładnie polega?
Studentka stworzyła alternatywę dla plastiku z rybnych odpadów
Jesteście gotowi na plastikowe opakowania z rybnych odpadów?
Lucy Hughes, 23 lata, absolwentka projektowania produktów na University of Sussex, starała się rozwiązać problem szkodliwych dla środowiska tworzyw sztucznych jednorazowego użytku i nieefektywnych strumieni odpadów. W ten sposób stworzyła ekologiczną alternatywę dla tworzyw sztucznych, ...
Punkowy żółw, który oddycha genitaliami
Punkowy żółw, który oddycha genitaliami
Ma zielonego irokeza, dziwaczne wypustki na brodzie i może oddychać przez genitalia. Żółw Mary Rivwer  jest jednym z najbardziej oryginalnych i również jednym z najbardziej zagrożonych stworzeń na planecie.
Naukowcy z MIT stworzyli „najczarniejszą czerń”
Naukowcy z MIT stworzyli „najczarniejszą czerń”
Czy czerń może być jeszcze bardziej czarna? Okazuj się, że tak! Inżynierowie MIT opracowali materiał, który jest 10 razy czarniejszy niż cokolwiek, co zostało do tej pory zostało odkryte i wymyślone. Naukowcy mają nadzieję, że materiał ten może zostać wykorzystany w roletach optycznych, ...
Dlaczego drzewa gubią liście?
Dlaczego drzewa gubią liście?
Dlaczego drzewa na tracą liście? Co sprawia, że wraz ze zbliżającą się zimą coraz więcej wokoło poczerniałych bezlistnych drzew i uschniętych badyli? W przyrodzie nic nie dzieje się bez przyczyny.
Pasaż zakupowy