Zastąpił plastikowe opakowania mydłem
Zastąpił plastikowe opakowania mydłem
Produkty toaletowe, takie jak szampon czy żel pod prysznic są produkowane masowo i pakowane w tworzywo sztuczne za stosunkowo niski koszt. To opakowanie jest nie tylko jednorazowe, ale ma również bardzo krótką żywotność. Szacuje się, że przez całe nasze życie zużywamy około 800 butelek ...
Nie uwierzysz, z czego zrobione są te tenisówki!
Nie uwierzysz, z czego zrobione są te tenisówki!
Ten młody startup zatrzęsie przemysłem obuwniczym swoim nowym przyjaznym dla środowiska produktem: ich wegańskie buty są wykonane z przetworzonych fusów z kawy. To prawda ‒ twój ulubiony napój, twoje poranne paliwo, można teraz nosić na stopach.
Nadmierna higiena nie szkodzi zdrowiu
Nadmierna higiena nie szkodzi zdrowiu
Idea, że bycie „zbyt czystym” jest szkodliwa dla zdrowia, to mit ‒ tak twierdzą przedstawiciele Królewskiego Stowarzyszenia na rzecz Zdrowia Publicznego (RSPH).
W tym kraju nie kupisz jednorazowych pieluszek
W tym kraju nie kupisz jednorazowych pieluszek
Małe państwo wyspiarskie położone na Oceanie Spokojnym, prowadzi globalną walkę z zanieczyszczeniem środowiska.  Po zakazie stosowania plastikowych toreb, słomek i pojemników z polistyrenu przyszedł czas na bardziej radykalne kroki. Rząd Vanuatu zapowiedział, że pod koniec przyszłego ...
Empatia słoni - słonie pocieszą i przytulą w potrzebie
Sloń pocieszy i przytuli w potrzebie
Słonie odczuwają empatię, wykazują ogromną troskę o innych, pocieszają swoich zestresowanych kolegów głosem i dotykiem – wynika z najnowszych badań opublikowanych na łamach czasopisma „PeerJ”
Zamiast do kosza trafi do potrzebujących zwierząt
Zamiast do kosza trafi do potrzebujących zwierząt
Walka z marnowaniem żywności nabiera nowego wymiaru. Jedzenie ze sklepowych półek, które z jakiś powodów nie nadaje się do sprzedaży, zamiast do kosza, trafi do potrzebujących zwierząt. Taką strategię w ramach programu „Duża pomoc dla małych przyjaciół” realizuje sieć handlowa Tesco, która ...
Nie potrafisz oprzeć się szczenięcym oczom swoje psa? To wina ewolucji!
Czy potrafisz oprzeć się szczenięcym oczom swojego psa?
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak psy nauczyły się używać swoich „szczenięcych oczu”?  Okazuje się, że maślany wzrok pupila, który jest  w stanie zmiękczyć serce największego twardziela, to wina ewolucji!
Dlaczego żaby mogą chodzić po drzewach
Ponowne przyklejenie taśmy na zakurzoną powierzchnię jest praktycznie niemożliwe. Dlaczego więc żaby drzewne tak sprawnie poruszają się po omszałych konarach? O nowym odkryciu informuje serwis Sciencemag.org.
Dwie godziny na łonie natury to klucz do dobrego samopoczucia
Dwie godziny z naturą to klucz do dobrego samopoczucia
Najnowsze badania sugerują, że dwugodzinna „dawka” natury w tygodniu znacząco poprawia nasze zdrowie i samopoczucie, nawet jeśli po prostu siedzisz i cieszysz się spokojem. 
Koszulki, które możesz nosić przez kilka tygodni bez konieczności prania
Koszulki, które możesz nosić przez kilka tygodni bez konieczności prania
Ekologiczna marka o nazwie Pangaia, która została uruchomiona pod koniec zeszłego roku i ma już rzesze wiernych fanów, takich jak Jaden Smith i Justin Bieber, tworzy koszulki z włókna wodorostowego, które możesz nosić nawet przez 100 dni, bez konieczności prania!
Pasaż zakupowy