Dlaczego żaby mogą chodzić po drzewach
Ponowne przyklejenie taśmy na zakurzoną powierzchnię jest praktycznie niemożliwe. Dlaczego więc żaby drzewne tak sprawnie poruszają się po omszałych konarach? O nowym odkryciu informuje serwis Sciencemag.org.
Dwie godziny na łonie natury to klucz do dobrego samopoczucia
Dwie godziny z naturą to klucz do dobrego samopoczucia
Najnowsze badania sugerują, że dwugodzinna „dawka” natury w tygodniu znacząco poprawia nasze zdrowie i samopoczucie, nawet jeśli po prostu siedzisz i cieszysz się spokojem. 
Koszulki, które możesz nosić przez kilka tygodni bez konieczności prania
Koszulki, które możesz nosić przez kilka tygodni bez konieczności prania
Ekologiczna marka o nazwie Pangaia, która została uruchomiona pod koniec zeszłego roku i ma już rzesze wiernych fanów, takich jak Jaden Smith i Justin Bieber, tworzy koszulki z włókna wodorostowego, które możesz nosić nawet przez 100 dni, bez konieczności prania!
Skuteczny sposób na komary? Zaprzyjaźnij się z kurą!
Nie jest to może najbardziej praktyczna metoda na odstraszenie komarów, ale najwyraźniej działa. Jeżeli Twoim towarzyszem jest kura, to drastycznie spada prawdopodobieństwo, że zaatakuje cię owadzi krwiopijca – wykazali naukowcy. 
Nowoczesny biurowiec stanie się sanktuarium dla motyli
Nowoczesny biurowiec stanie się sanktuarium dla motyli
Firma Terreform One z siedzibą w Brooklynie, zajmująca się architekturą non-profit i projektowaniem urbanistycznym, zaprojektowała rezerwat motyli, który będzie podwójną fasadą nowego ośmiopiętrowego biurowca w Nowym Jorku. Ludzie wewnątrz budynku będą mogli zajrzeć do gigantycznego ...
Picie kawy, nawet 25 filiżanek dziennie, nie jest złe dla twojego serca
Picie 25 filiżanek kawy dziennie nie zaszkodzi Twojemu sercu
Dobra wiadomość dla miłośników kawy. Mała czarna nie jest taka zła dla naszego serca, jak wcześniej sądzono. Naukowcy z William Harvey Research Institute z Queen Mary University of London stwierdzili, że picie kawy ‒ nawet do 25 filiżanek dziennie ‒ dobrze wpływa na nasz układ krwionośny.
Świetlik świętojański - opis, występowanie i zdjęcia. Owad świetlik świętojański ciekawostki
Miłosna gra świetlika świętojańskiego
„Świętojański robak” – podobno takiej nazwy używał, opisując świetlika świętojańskiego (Lampyrus noctiluca) polski naturalista XVVIII wieku – kanonik Krzysztof Kluk. Niedawno minął czas tradycyjnie nazywany nocą świętego Jana, od której ów „robak” zyskał polską nazwę. Wiąże się to z tym, iż ...
Dzikie pszczoły budują gniazda z plastiku
Dzikie pszczoły budują gniazda z plastiku
Tworzywa sztuczne gromadzą się w ekosystemach na całym świecie, nie tylko w oceanach i jeziorach. Jego szkodliwy wpływ na dziką przyrodę został szeroko udokumentowany, ale kilka zwierząt ‒ takich jak altanniki i kraby pustelniki ‒ robią, co w ich mocy, aby go poddać recyklingowi. Taki ...
Czy „Latające V” zrewolucjonizuje przemysł lotniczy?
Czy „Latające V” zrewolucjonizuje przemysł lotniczy?
Holenderskie linie lotnicze KLM finansują pionierski projekt który na zawsze zmieni oblicze transportu powietrznego. Koncepcyjny„Flying-V”, który w przyszłości ma zasilić flotę holenderskiego przewoźnika, będzie zużywał o 20% mniej paliwa niż Airbus A350-900, przewożąc podobną liczbę ...
Przytulanie jest zdrowe. I to bardzo!
Czy przytulanie się może uchronić nas przed częstymi wizytami u lekarza? Zdecydowanie tak! Poczucie bliskości i wsparcia, jaką daje nam obecność innej osoby pomaga chronić przed infekcjami i łagodzić ich objawy. – wynika z badań opublikowanych na łamach czasopisma „Psychological Science”.
Pasaż zakupowy