Recykling górom - śmieci skrzydeł nie mająRecykling górom - śmieci skrzydeł nie mają
Dominik Dobrowolski od ośmiu miesięcy zajmuje się zwiększaniem populacji orłów przednich w Polsce. Dzięki niemu te rzadkie w ...
Mrówki wykorzystują Słońce do nawigacjiMrówki wykorzystują Słońce do nawigacji
Mrówki od lat zaskakują naukowców swoimi zdolnościami nawigacyjnymi. Najnowsze badania wykazały, że ich orientacja w terenie, ...
Słuchanie muzyki jest jak seks i narkotyki
Słuchanie muzyki jest jak seks i narkotyki
Naukowcy z McGill University w Montrealu dowiedli, że ulubiona muzyka działa na nasz mózg niemal tak samo jak seks czy… narkotyki! Pod wpływem jej dźwięków w naszym krwioobiegu pojawiają się hormony odpowiedzialne za uczucie przyjemności, które mogą prowadzić do uzależnień. Takie same ...
Otyły turysta już nie pojedzie na osiołku
Otyły turysta już nie pojedzie na osiołku
Otyłe osoby nie mają lekkiego życia, szczególnie na greckiej wyspie Santorini. Greckie Ministerstwo zabroniło osobom, ważącym ponad 100 km korzystania z atrakcji turystyczny w formie przejażdżki na osiołku.
Świstak – największy tatrzański śpioch
Świstak – największy tatrzański śpioch
Przełom września i października to czas, kiedy świstaki gromadzą zapasy siana i zapadają w zimowy sen. Te szarobrunatne gryzonie z rodziny wiewiórkowatych obudzą się dopiero w kwietniu, przesypiając prawie osiem miesięcy w ciągu roku.
Sikora bogatka - opis, występowanie i zdjęcia. Ptak sikorka ciekawostki
Sympatyczna sikorka, co w mięsie gustuje
Jest niewiele mniejsza od wróbla, ale różni się od niego bogatym ubarwieniem. Sikora bogatka, to najliczniejszy i najbardziej wszędobylski gatunek sikor zamieszkujących Polskę. Nie boi się ludzi – zdarza się, że je pokarm prosto z rąk spacerowiczów.
Dobry tata dinozaur
Dobry tata dinozaur
Samce najbardziej drapieżnych dinozaurów były troskliwymi ojcami. Po nich tą umiejętność przejęły ptaki – to wnioski płynące z badan amerykańskich naukowców, opublikowanych w Science.
Co zawdzięczamy sępom?
Co zawdzięczamy sępom?
Nie jest tak sympatyczny i słodki jak miś koala czy panda. Wręcz przeciwnie – fakt żywienia się padliną, czyli rozkładającymi się zwierzętami budzi często u nas odrazę.  Dziś sępom grozi wymarcie, głównie z winy człowieka. Dlaczego warto chronić te duże padlinożerne ptaki?  
Jaką funkcję społnia u słoni trąba?
Po co słoniowi trąba?
Słoń nie dość, że jest największym zwierzęciem lądowym, to może poszczycić się najlepszym zmysłem węchu, jaki kiedykolwiek zaobserwowano u pojedynczego gatunku. – wynika na najnowszych badań japońskich naukowców.
Biedronka azjatycka (biedronka arlekin) - opis, występowanie i zdjęcia. Owad biedronka azjatycka ciekawostki
Biedronka azjatycka atakuje! Czy jest czego sie bać?
Biedronkę praktycznie każdy zna i wie jak wygląda. Nasz stosunek do tej rodziny chrząszczy jest najczęściej pozytywny. Niestety od lat Europę opanowuje nowy, nieznany gatunek biedronki – biedronka azjatycka (Harmonia axyridis) lub jak niektórzy ją określają – biedronka arlekin (harlequin ...
Cenny kokon jedwabnika
Cenny kokon jedwabnika
Przez tysiące lat Zachód kupował jedwab na Wschodzie, płacąc wysoką cenę, a i dzisiaj pod względem wagowym jest on tkaniną najcenniejszą.
Znaleźli najstarsze kości człowieka w Polsce
Znaleźli najstarsze kości człowieka w Polsce
Odkryto najstarsze szczątki człowieka w Polsce. Są to kości dłoni neandertalskiego dziecka, a ich wiek jest datowany na około 115 tys. lat ‒ informuje PAP.
Pasaż zakupowy