Bolą Cię plecy? Masz wiele wspólnego z szympansemBolą Cię plecy? Masz wiele wspólnego z szympansem
Osoby, które często cierpią na ból pleców i mają problem z wypadającym dyskiem mogą mieć więcej wspólnego z szympansami, niż ...
Blob ‒ ni to zwierzę, ni to grzybBlob ‒ ni to zwierzę, ni to grzyb
Tajemniczy organizm wygląda jak grzyb, ale zachowuje się jak zwierzę i jest jedną z najbardziej niesamowitych postaci, jaką ...
Najszybsze mrówki świata ścigają się na Saharze
Najszybsze mrówki świata ścigają się na Saharze
Srebrne mrówki mogą pokonać długość swojego ciała w czasie krótszym niż jedna setna sekundy ‒ co odpowiada człowiekowi, który poruszałby się z prędkością 640 kilometrów na godzinę.
Już wiemy jak polują humbaki
Już wiemy jak polują humbaki
Tak jak ludzie używają sieci do chwytania ryb, tak humbaki polują na obiad za pomocą bąbelków.
W Paryżu powstał pierwszy zielony cmentarz
W Paryżu powstał pierwszy zielony cmentarz
Bez chemikaliów, syntetycznych kwiatów i marmurowych nagrobków ‒ w stolicy Francji, na Ivry-sur-Seine powstał zielony cmentarz. Paryżanie zaniepokojeni trwałym oddziaływaniem pogrzebu na środowisko mogą teraz spoczywać w pokoju.
Biedronka azjatycka (biedronka arlekin) - opis, występowanie i zdjęcia. Owad biedronka azjatycka ciekawostki
Biedronka azjatycka atakuje! Czy jest czego sie bać?
Biedronkę praktycznie każdy zna i wie jak wygląda. Nasz stosunek do tej rodziny chrząszczy jest najczęściej pozytywny. Niestety od lat Europę opanowuje nowy, nieznany gatunek biedronki – biedronka azjatycka (Harmonia axyridis) lub jak niektórzy ją określają – biedronka arlekin (harlequin ...
Prehistoryczni ludzie potrafili przechowywać żywność
Prehistoryczni ludzie potrafili przechowywać żywność
Naukowcy z Izraela twierdzą, że znaleźli dowody na to, że pierwsi ludzie celowo przechowywali kości zwierząt, aby później zjeść tłuszczowy szpik. Jest to najwcześniejszy dowód na to, że ludzie żyjący między 200 000 a 420 000 lat temu przewidywali swoje przyszłe potrzeby kulinarne.
Twórcy baterii litowo-jonowej z Nagrodą Nobla
Twórcy baterii litowo-jonowej z Nagrodą Nobla
Trzech naukowców otrzymało nagrodę Nobla w dziedzinie chemii w 2019 r. za opracowanie baterii litowo-jonowych. John B Goodenough, M Stanley Whittingham i Akira Yoshino otrzymali nagrodę za pracę urządzeniami wielokrotnego ładowania, które są używane w przenośnej elektronice.
Chcesz żyć dłużej? Zaopiekuj się psem!
Chcesz żyć dłużej? Zaopiekuj się psem!
Uwaga, opiekunowie psów: futrzany przyjaciel może przedłużyć Twoje życie. Badanie opublikowane we wtorek na łamach czasopisma „Circulation: Cardiovascular Quality and Outcomes” mówi, że posiadanie psa wiąże się z mniejszym ryzykiem zgonu!
W Polsce  jest już milion wegetarian, a będzie jeszcze więcej
W Polsce jest już milion wegetarian, a będzie jeszcze więcej
Wegetarianizm ma się coraz lepiej, także w naszym kraju. W Polsce rośnie liczba wegan, wegetarian i osób ograniczających spożycie mięsa. Już milion Polaków w wieku 18-65  deklaruje, że jest na diecie bezmięsnej ‒ wynika z badań przeprowadzonych dla serwisu pyszne.pl
Czerwone mięso nie takie złe
Czerwone mięso nie takie złe
Większość ludzi może bez obaw jeść czerwone i przetworzone mięso. W dużym badaniu przeprowadzonym przez naukowców z uniwersytetów McMaster i Dalhousie stwierdzono, że ograniczenie jego spożycia ma niewielki wpływ na zdrowie.
Sprzedają środki czystości bez opakowań
Sprzedają środki czystości bez opakowań
Bierzesz z domu swoje własne opakowanie, podchodzisz do automatu, płacisz i nalewasz wybrany detergent. Proste? W Polsce pojawiły się pierwsze maszyny, które sprzedają środki czystości, bez plastikowych opakowań.
Pasaż zakupowy