Wtorek 27.08.2019

Converse zamienia stare jeansy w nowe buty

Coraz więcej firm stawia na odpowiedzialną, ale i ciekawą modę. Firma Converse postanowiła odświeżyć swoje flagowe trampki wykorzystując do tego zużyty denim, z którego produkuje się jeansy. Dlaczego jeansy? Jest to materiał, który idealnie nadaje się do powtórnego wykorzystania.Model Converse Renew DenimModel Converse Renew Denim

Trampki Converse, jak i para jeansów są tymi elementami odzieży, które nosi się przez lata. Teraz oba te produkty spotykają się razem pod postacią modelu butów Converse Renew Denim. Czym się różnią upcyklingowe trampki od klasycznego modelu?  Cholewka Converse Renew Denim została wykonana ze zużytego denimu, z którego produkuje się jeansy.  
Pomysł, by stworzyć nowe trampki z czegoś starego i zużytego, to inicjatywa pracowników Converse, którzy sprawdzali możliwość stworzenia płóciennych cholewek z odzyskanych materiałów, wykorzystując ubrania z własnych szaf. Okazało się, że stworzenie nowego buta ze zużytych tkanin jest możliwe, jednak produkcja tysięcy par butów jest już sporym wyzwaniem. I tu właśnie pojawił się pomysł wykorzystania starych jeansów.

Na świecie jest duża podaż i łatwość dostępu do tego materiału.  Jest to element odzieży, który najczęściej trafia na wysypiska śmieci. Stąd pomysł Converse, aby wykorzystać właśnie tę tkaninę do produkcji butów. Założenie jest takie, żeby jedna para jeansów zamieniła się w jedną parę butów.

Proces produkcji pozwala wykorzystać prawie wszystkie dostępne źródła materiału i stworzyć z nich cholewkę zarówno wysokich jak i niskich Chuck’ów 70. Współpraca z brytyjską marką odzieżową i sklepem z produktami vintage, Beyond Retro, pozwoliła na zdobycie dziesiątek tysięcy par używanych jeansów i przerobienie ich na Chuck’i. Ponieważ każda para jeansów jest jedyna w swoim rodzaju, tak samo dzieje się z otrzymaną parą Chuck’ów.
Ekologia.pl
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy