Wtorek 26.11.2019

Dystrybutory z wodą zamiast plastikowych butelek

Brytyjscy ekolodzy wzywają sprzedawców do drastycznego ograniczenia sprzedaży wody w plastikowych butelkach. Zamiast tego namawiają do zainstalowania w sklepach dozowników do napełniania własnych butelek wielokrotnego użytku.fot. shutterstockfot. shutterstock

Według szacunków Environmental Investigation Agency (EIA) i Greenpeace w 6 wiodących supermarketach w 2018 roku sprzedaż wody w plastikowych butelkach wzrosła o 8,2%, z 504 mln w 2017 r. do 788 mln w 2018 r.
Fiona Nicholls, działaczka z Greenpeace UK, powiedziała: „Plastikowe butelki i nakrętki to najczęstsze plastikowe artykuły zanieczyszczające nasze plaże, ale mimo to brytyjskie supermarkety wciąż sprzedają coraz więcej. To musi się skończyć.”

Brytyjscy ekolodzy mają pomysł. Międzynarodowe pozarządowe organizacje ochrony wezwały główne supermarkety w Wielkiej Brytanii do wprowadzenia w sklepach dystrybutorów wody i stacji napełniania do napojów bezalkoholowych. Ma to pomóc ograniczyć sprzedaż plastikowych butelek.

„Supermarkety muszą wyrzucić plastikowe butelki z półek i umożliwić klientom napełnianie własnych butelek w sklepie, z dystrybutorów wody lub napojów bezalkoholowych”.

W ubiegłym roku Water UK ogłosiło plan ograniczenia zużycia plastikowych butelek o dziesiątki milionów rocznie. Projekt obejmuje instalację bezpłatnych punktów do uzupełniania wody w sklepach, kawiarniach i firmach w każdym większym mieście i miasteczku w Anglii do 2021 roku.
Ekologia.pl
 

Bibliografia

  1. “https://www.packaging-gateway.com/news/ngos-uk-supermarkets-water-dispensers/”; data dostępu: 2019-11-26
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy