Czwartek 11.03.2021

Gapowaty albatros podbił internet

Słowa takie jak „majestatyczny” i „królewski” zajmują wysokie pozycje w rankingach słownictwa wykorzystywanego w filmach dokumentalnych o dzikiej przyrodzie. Jednak podobnie jak ludziom, i zwierzętom zdarzają się wpadki.fot. shutterstockfot. shutterstock

Jeden z takich zabawnych pokazów miał miejsce w Nowej Zelandii, gdy kamera ustawiona na transmitowanie na żywo obrazów z kolonii albatrosów królewskich uchwyciła mało dostojne lądowanie jednego z zamieszkujących ją ptaków.
Wideo, nagrane w sobotę w Taiaroa Head, niedaleko miasta Dunedin na Wyspie Południowej w Nowej Zelandii, pokazuje puszyste sześciotygodniowe pisklę albatrosa ćwierkające w kierunku dorosłego osobnika, który próbuje wylądować. Niestety, ptak spektakularnie rozbija się, ląduje głową w wysoką trawę, po czym przez kilka chwil wściekle pedałuje nogami w powietrzu. Po jakiejś chwili dochodzi do siebie i nieśmiało wychodzi z kadru. Gdy klip się kończy, pisklę, które zajęło miejsce w pierwszym rzędzie, zostaje samo i patrzy w morze.

Północny albatros królewski jest największym na świecie ptakiem morskim o rozpiętości skrzydeł przekraczającej trzy metry i według DOC jest niezwykle „wdzięcznym olbrzymem”.

Ekologia.pl (JS)

Bibliografia

  1. “https://edition.cnn.com/2021/03/09/asia/albatross-new-zealand-landing-intl-scli/index.html”; data dostępu: 2021-03-11
Ocena (4.3) Oceń:
Pasaż zakupowy