Piątek 10.05.2019

Gołąb złapał się na fotoradar

Niemieckie miasto Bocholt udostępniło w internecie nietypowe zdjęcie z fotoradaru. Urządzenie uchwyciło przekroczenie prędkości w strefie 30. Historia wydaje się zwyczajna, jednak nie jest. Na fotografii zamiast kierowcy uchwycono rozpędzonego gołębia.www.bocholt.de/Źródło: /www.bocholt.de/

Ptak pirat przeleciał z dużą prędkością przez Bocholt, przyciągając uwagę władz. Miasto opublikowało zdjęcie zwierzęcia na swojej stronie na Facebooku w zeszłym tygodniu, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem mediów i internetowej społeczności. Ptasi kryminalista zamiast przepisowych 30 kilometrów na godzinę, trzepotał skrzydłami z prędkością 45 km/h. Mobilny fotoradar błysnął, gdy tylko gołąb przeleciał obok.
Do zdarzenia doszło w lutym, ale dopiero teraz władze miasta opublikowały niecodzienne zdjęcie z policyjnego radaru. Po odcięciu tolerancji 3 km/h wyścigowy gołąb nadal był o 12 km/h za szybki. Tor lotu ptaka wskazywał, że był „na kursie kolizyjnym z pojazdami i pieszymi”. Dlatego gołąb pirat musi zapłacić 25 euro mandatu. Miasto poszukuje świadków zdarzenia, którzy będą w stanie zidentyfikować ptaka.
Ekologia.pl
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy