Wtorek 25.08.2020

Greta Thunberg wróciła do szkoły!

Rok przerwy Grety Thunberg dobiegł końca ‒ 17-latka wraca do szkoły po 12 miesiącach spędzonych na podróżach, podczas których promowała swoje przesłanie na temat środowiska.Greta Thunberg, fot. Liv Oeian/shutterstock Greta Thunberg, fot. Liv Oeian/shutterstock

Szwedzka działaczka ekologiczna Greta Thunberg wróciła do szkoły po rocznej przerwie, którą poświęciła na walkę ze zmianami klimatycznymi.

„Moja przerwa w nauce dobiegła końca i wspaniale jest znów wrócić do szkoły!” ‒ napisała 17-latka na Twitterze, dołączając swoje uśmiechnięte zdjęcie z tornistrem na plecach i rękami opartymi na rowerze.
Thunberg nie powiedziała, w jakim mieście czy szkole będzie kontynuować naukę.

Od zakończenia ostatniego roku szkolnego w czerwcu 2019 roku nastolatka podróżowała po całym świecie.

Zamiast uczyć się w ostatniej klasie szkoły średniej, popłynęła przez Atlantyk, aby dotrzeć na konferencję klimatyczną ONZ COP25 w Chile. Konferencja została później przeniesiona do Madrytu z powodu napięć w Chile, co zmusiło Thunberg do powrotu z USA do Europy na pokładzie katamaranu. Podczas swojego pobytu w USA 17-latka spotkała się także z byłym prezydentem USA Barackiem Obamą, otrzymała klucze do Montrealu i podróżował po Ameryce Północnej w elektrycznym samochodzie Tesli należącym do gwiazdy kina akcji Arnolda Schwarzeneggera.

W zeszłym tygodniu Thunberg należała do grupy młodych aktywistów, którzy przeprowadzili rozmowy z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, aby nalegać na bardziej zdecydowane działania w sprawie zmian klimatycznych.

Greta Thunberg zyskała rozgłos po tym, jak dwa lata temu rozpoczęła swoje samotne protesty przed szwedzkim parlamentem. Szybko dołączyli do niej inni studenci z całego świata, rozpoczynając erę młodzieżowych strajków klimatycznych.
Ekologia.pl (JS)

Bibliografia

  1. “https://www.theguardian.com/environment/2020/aug/25/greta-thunberg-returns-to-school-after-year-off”; data dostępu: 2020-08-25
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy