Środa 21.10.2020

IKEA odkupi Twoje stare meble

Od listopada IKEA odkupi od klientów stare meble, aby zmniejszyć ilość odpadów. Nowy program inspirowany gospodarką o obiegu zamkniętym rozpoczyna w  Czarny Piątek, aby „zająć stanowisko” przeciwko „nadmiernej konsumpcji” i promować zrównoważony rozwój.fot. shutterstockfot. shutterstock

Największa firma meblarska na świecie będzie oferować klientom bony o wartości do 50 procent pierwotnej ceny każdego artykułu. Meble muszą pochodzić z IKEA, ale dowód zakupu nie jest wymagany. Program Buy-Back dotyczy w pełni zmontowanych szuflad, stołów, krzeseł, szafek, biurek, półek i szafek.
Za używane meble, które nie są zniszczone będzie można otrzymać 50 procent pierwotnej ceny. Natomiast za przedmioty z drobnymi zarysowaniami otrzymamy 40 proc. wartości. Wszelkie bardziej „zużyte” przedmioty, z wieloma zadrapaniami, będzie można sprzedać za 30 procent. Przedmioty, których nie będzie można odsprzedać, zostaną poddane recyklingowi lub przekazane lokalnej społeczności.

„Wprowadzając opcję Buy Back, dajemy drugie życie wielu produktom IKEA i tworzymy łatwiejsze i bardziej przystępne cenowo rozwiązania, które pomogą ludziom żyć w sposób bardziej zrównoważony” ‒ powiedział Peter Jelkeby, krajowy kierownik sprzedaży detalicznej i dyrektor ds. Zrównoważonego rozwoju w Ikea UK & Ireland.

Nowy projekt, który rozpocznie się 27 listopada i zakończy 3 grudnia, zostanie uruchomiony w 27 krajach, ale IKEA już od ponad roku testuje sprzedaż używanych mebli w Glasgow i Edynburgu.

Tej jesieni IKEA otworzy również swój pierwszy sklep, który będzie sprzedawał wyłącznie odnowione meble i produkty produkowane w sposób zrównoważony. Sklep będzie mieścił się w centrum handlowym ReTuna w Eskilstunie w Szwecji, pierwszym na świecie „centrum recyklingu”, w którym wszystko, co można kupić, pochodzi z drugiej ręki.
Ekologia.pl (JS)

Bibliografia

  1. “https://www.businessinsider.com/black-friday-ikea-buy-back-used-furniture-resell-second-hand-2020-10?IR=T”; data dostępu: 2020-10-21
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy