Wtorek 31.05.2022

Jane Goodall została twarzą firmy produkującej bieliznę z bambusa

Modele i modelki odziani w bieliznę stoją w lesie deszczowym. Światło słoneczne przebija się przez poranną mgłę. „Ludzie”, intonuje znana prymatolog dr Jane Goodall. „Jesteśmy niezwykłymi zwierzętami”. Gdy kamera przesuwa się nad bokserkami męskiego modela, czołowa ekspertka od szympansów mówi: „To wielka praca, by uczynić nasz świat lepszym miejscem, ale jak zacząć? Cóż, to tak proste, jak zmiana bielizny."vitrolphoto / Shutterstock.comvitrolphoto / Shutterstock.com

Jane Godall wystąpiła w 30-sekundowej reklamie australijskiej firmy Boody, która produkujące odzież z bambusa. Można śmiało powiedzieć, że Goodall nie zrobiła reklamy dla pieniędzy. Oczywiście dostała za nią gażę, ale według The Guardian pieniądze trafiły bezpośrednio do Instytutu Jane Goodall, który zajmuje się m.in. ochroną szympansów i ich siedlisk.
Reklama została nakręcona w dwóch częściach. Część z Goodall został nakręcona na tle zielonego ekranu w Londynie, podczas gdy reszta materiału z prawdziwymi modelkami i modelami powstała w Australii.

To nie pierwszy raz, kiedy Goodall pojawiła się w reklamach – była również modelką Stelli McCartney i wystąpiła w reklamach dla HP.

Boody produkuje bieliznę i odzież z organicznego bambusa – który jest zrównoważony i pomaga usuwać węgiel z atmosfery – a proces produkcji bielizny nie generuje odpadów i odbywa się bez toksycznych chemikaliów. To zaangażowanie na rzecz planety poprzez tworzenie zrównoważonej odzieży doskonale łączy się filozofią Goodall, więc może nie jest to takie zaskoczenie, że mimo wszystko widzi ją w reklamie.

Ekologia.pl (JSz)
Ocena (3.7) Oceń: