Wtorek 20.09.2022

Jesteśmy najlepsi! Studenci Lodz Solar Team z PŁ zostali mistrzami Europy

Zespół Lodz Solar Team z Politechniki Łódzkiej wygrał międzynarodowy wyścig pojazdów elektrycznych napędzanych energią słoneczną iLumen European Solar Challenge. Zawody odbyły się na torze Circuit Zolder 17-18 września w Belgii. Drużyna ścigała się z ponad 18 zespołami z całego świata.Zespół Lodz Solar Team z PŁ. Źródło: materiały prasowe p.lodz.plZespół Lodz Solar Team z PŁ. Źródło: materiały prasowe p.lodz.pl

Mistrzostwa Europy samochodów elektrycznych napędzanych energią słoneczną odbywają się na zasadach legendarnego już wyścigu Le Mans i trwają 24 godziny. W tegorocznym wyścigu iLumen European Solar Challenge 2022 wzięło udział osiemnaście drużyn, podzielonych na dwie kategorie: Cruiser i Challanger. Lodz Solar Team reprezentował uczelnię oraz Polskę w kategorii Cruiser. Mimo ciągłych opadów deszczu i śliskiej nawierzchni polski samochód okazał się niezawodny.
24-godzinny wyścig rozpoczął się w sobotę, 17 września o godzinie 13. Podczas rywalizacji Eagle Two okrążył tor 140 razy na jednym ładowaniu, uzyskując drugą notę punktową za przejechany dystans.

- Po zsumowaniu punktacji z testów przed wyścigiem, jak i z samego wyścigu, okazało się, że Lodz Solar Team nie ma sobie równych w klasyfikacji generalnej. Tym samym zdobyliśmy tytuł Mistrzów Europy! - mówi z dumą szczęśliwa Weronika Grzesiak z Działu Marketingu zespołu PŁ.

To już kolejny sukces studentów z Politechniki Łódzkiej w zawodach iLumen European Solar Challenge. Lodz Solar Team zdominował zawody w Belgii w ostatnich latach, triumfując w 2018 roku oraz zajmując drugie miejsce w 2021 roku.
https://p.lodz.pl/uczelnia/informacje-dla-mediow/lodz-solar-team-z-pl-najlepszy-w-europie
Ekologia.pl (JSz)

Bibliografia

https://p.lodz.pl/uczelnia/informacje-dla-mediow/lodz-solar-team-z-pl-najlepszy-w-europie

Ocena (1.0) Oceń: