Czwartek 30.05.2019

Jeżeli chcesz ukończyć szkołę, musisz zasadzić 10 drzew

W jaki sposób walczyć z wylesieniem? Filipińska Izba Reprezentantów zatwierdziła przełomową ustawę mającą na celu rozwiązanie tego dramatycznego problemu. Nowe przepisy mówią, że uczniowie kończący szkołę podstawową, szkołę średnią i college na Filipinach muszą zasadzić co najmniej dziesięć drzew.
 
Oto jeden sposób na zasadzenie 175 milionów drzew w ciągu roku: zmusić młodych ludzi do zrobienia tego w szkole. W dniu 15 maja Kongres Filipin oficjalnie uchwalił ustawę, zgodnie z którą wszyscy uczniowie ze szkoły podstawowej, liceum i college'u jeżeli chcą otrzymać dyplom, muszą zasadzić co najmniej 10 drzew.
Drzewa mogą być sadzone w lasach, namorzynach, rezerwatach, obszarach miejskich, opuszczonych miejscach wydobycia lub na terytoriach tubylczych. Drzewa muszą być również odpowiednie dla klimatu danego obszaru ‒ preferowane są rodzime gatunki drzew.

Projekt ustawy ‒ nazwany „Graduation Legacy for the Environment Act 2016” ‒ został przedstawiony przez kongresmana Gary'ego Alejano w celu promowania „międzypokoleniowej odpowiedzialności” za ochronę środowiska.

W ramach inicjatywy co roku będzie sadzonych co najmniej 175 milionów nowych drzew, łącznie ponad 525 miliardów dodatkowych drzew „w ciągu jednego pokolenia”.

Zgodnie z ustawą, Departament Edukacji kraju jest odpowiedzialny za wdrożenie nowej zasady, podczas gdy inne, takie jak Departament Środowiska i Rolnictwa, będą zakładać szkółki, dostarczać sadzonki, identyfikować odpowiednie miejsca do sadzenia i monitorować postępy.

Alejano powiedział, że nawet jeśli wskaźnik przeżycia drzew wyniesie 10 procent, nadal będzie to 525 milionów dodatkowych drzew w kraju. Dodał, że drzewa te staną się żywym dziedzictwem uczniów dla środowiska i przyszłych pokoleń.

Sadzenie milionów drzew jest zdecydowanie czymś, co wszystkie kraje powinny rozważyć, by złagodzić skutki postępującego wylesienia. Ale ważne jest również, aby uratować lasy, które już mamy. I choć Filipiny robią krok naprzód, aby rozwiązać swój problem z wylesieniem, to jest to równie dobry czas, by spojrzeć na nasze własne podwórka.
Ekologia.pl (JS)

Bibliografia

  1. “https://www.businessinsider.sg/under-a-new-law-students-in-the-philippines-must-plant-10-trees-before-they-can-graduate-elementary-high-school-and-college/”; data dostępu: 2019-05-30
Ocena (5.0) Oceń:

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy