Wtorek 05.09.2023

Kandydat na prezydenta Tajwanu oferuje zwierzęta, by zwiększyć wskaźnik urodzeń

Miliarder, kandydat na urząd prezydenta na Tajwanie, zaproponował zwiększenie gwałtownie spadającego wskaźnika urodzeń poprzez oferowanie parom bezpłatnych zwierząt domowych. Pod warunkiem, że parze urodzi się dziecko.Fot. Sveta Y/ShutterstockFot. Sveta Y/Shutterstock

Terry Gou, założyciel Foxconn, dostawcy Apple, ogłosił w zeszłym tygodniu, że zamierza ubiegać się o urząd prezydenta jako niezależny kandydat. Dając sygnał, jak może przebiegać jego kampania, Gou powiedział w piątek, że spadającemu wskaźnikowi urodzeń na Tajwanie można zaradzić, dając nowym rodzicom kota lub psa.
Tajwan ma jeden z najniższych wskaźników urodzeń na świecie, a wiele osób, jako powód podaje wysokie koszty życia, trudności w dostępie do opieki nad dziećmi i tradycyjne oczekiwania dotyczące płci. Co więcej szybkie starzenie się społeczeństwa zagraża gospodarce i obronie militarnej Tajwanu.

Tymczasem liczba posiadaczy zwierząt domowych gwałtownie rośnie, a według niepotwierdzonych szacunków, wiele par woli zwierzęta niż dzieci. Gou jednak uważa, że ludzi można zmotywować do podjęcia obu tych działań.

„Urodzisz dziecko, a pozwolę ci wychować jeszcze jedno zwierzę” – powiedział w Formosa TV.

Gou powiedział, że niedawno odwiedził schronisko dla zwierząt i uważa, że dwa problemy można rozwiązać łącznie.

„Jeśli w przyszłości nie będzie przyrostu naturalnego, kto zaopiekuje się naszymi futrzanymi przyjaciółmi?” powiedział.

„Więc połączyłem te dwie kwestie razem. Nie możesz oczekiwać, że ja, jedna osoba, zaproponuję kompletną politykę w każdej najmniejszej sprawie. Dodawanie i pomnażanie miłości to mój cel.”

Propozycja została skrytykowana przez niektórych polityków rządowych i grupy zajmujące się dobrostanem zwierząt.

Gou powiedział, że podczas ostatnich wyborów prezydenckich proponował rządowe dotacje na koszty wychowania dzieci do szóstego roku życia, ale nie zostało to zrealizowane.

Miliarder Terry Gou zapowiedział, że będzie kandydował w styczniowych wyborach prezydenckich na Tajwanie jako kandydat niezależny.
Ekologia.pl (JSz)

Bibliografia

Foxconn founder proposes pets to counter Taiwan population decline; https://www.taiwannews.com.tw/en/news/4987263; Matthew Strong, Taiwan News, Staff Writer

Ocena (1.0) Oceń: