Piątek 10.05.2019

KFC walczy o wegetarian. Wprowadza wegetariańskiego burgera

W sieci restauracji, który słynie z dań z kurczakiem w roli głównej pojawił się bezmięsny burger. Wegetariańska kanapka, zamiast mięsa w środku, ma kawek ciągnącego się sera Halloumi.Źródło: materiały prasowe KFCŹródło: materiały prasowe KFC

Burger Halloumi jest dostępny w ofercie restauracji od 7 maja. W kanapce, oprócz śródziemnomorskiego sera halloumi, znajdziemy chrupiącą sałatę i sos truflowy. W menu znajdziemy także Twistera z Holloumi i warzywami.

To nie jedyna wegetariańska opcja dostępna w KFC. Sieć restauracji, podążając za bezmięsną modą, od jakiegoś czasu oferuje Zingera i Twistera z plackiem ziemniaczanym. W menu znajdziemy także sałatki, które zadowolą niejednego wegetarianina.
‒ Od lat dbamy o potrzeby gości, którzy na co dzień nie jedzą mięsa, którzy mogą w naszych restauracjach zamówić produkty w wersji wegetariańskiej, w której kawałki soczystego kurczaka można zastąpić chrupiącym plackiem ziemniaczanym. Aby jeszcze bardziej wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom, postanowiliśmy poszerzyć ofertę bezmięsną wprowadzając burgera oraz twistera z serem halloumi. Jesteśmy przekonani, że ta opcja trafi w gusta naszych gości – mówi Dusan Fol'ta, President KFC Poland.

Coraz więcej fast-foodów sięga po opcje wegetariańskie. Burgery w bezmięsnej wersji pojawiły się także w Burger Kingu czy sieci restauracji McDonlads.
Ekologia.pl (JS)
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy