Środa 12.01.2022

KFC wprowadza roślinne kurczaki. Ale na razie tylko w USA

Wegetarianie mają teraz w menu coś więcej niż tylko frytki. Dla roślinnych smakoszy fast foodów, KFC zadebiutowało z nową pozycją w menu: Beyond Fried Chicken.fot. shutterstockfot. shutterstock

Popularna w USA Sieć smażonych kurczaków KFC oferuje przyjazne dla wegetarian nuggetsy. Roślinne kurczaki powstały we współpracy z Beyond Meat. Pomimo tego, że są bezmięsne soczyste wnętrze i pikantny smak są wierne tradycyjnemu kurczakowi KFC.
Kampania – nazwana „Kentucky Fried Miracle” z udziałem aktorki, producenta i osobowości internetowej Lizy Koshy – sprawiła, że KFC stała się pierwszą restauracją szybkiej obsługi, w której po raz pierwszy pojawił się kurczak na bazie roślin.

W 2019 roku sieć we współpracy z Beyond Meat przetestowała smażonego kurczaka bezmięsnego w Atlancie, który wyprzedał się w ciągu pięciu godzin. W następnym roku zespół rozszerzył swoje testy do wybranych lokalizacji w Nashville, Tennessee, Charlotte, Północnej Karolinie i Południowej Kalifornii. Także w tych miastach roślinne kurczaki wyprzedały się na pniu. „Już czas” - powiedział prezes KFC USA Kevin Hochman w wywiadzie dla CNN Business. Klienci sieci chcą „jeść mniej białka zwierzęcego, ale nie chcą rezygnować z wygodnego jedzenia” – dodał.

„Nie moglibyśmy być bardziej dumni ze współpracy z KFC, aby zaoferować najlepszy w swojej klasie produkt, który nie tylko zapewnia pyszne doznania, jakich konsumenci oczekują od tej kultowej sieci, ale także zapewnia dodatkowe korzyści wynikające z mięsa roślinnego” – powiedział dyrektor generalny i założyciel Beyond Meat Ethan Brown. „Jesteśmy naprawdę podekscytowani udostępnieniem go konsumentom w całym kraju”.

Jest jedno „ale”. Nuggetsy nie są jednak odpowiednie dla wegan i wegetarian, ponieważ będą smażone na tym samym oleju, co produkty mięsne. Zatem dla kogo jest nowy kurczak? Nowy produkt jest przeznaczony dla klientów, „którzy chcą jeść nieco mniej białka pochodzenia zwierzęcego, ale nie stali się weganami ani wegetarianami” – powiedział Hochman.
Ekologia.pl (JSz)

Bibliografia

  1. Jill Ettinger; “Beyond Vegan Chicken Is Coming to Every U.S. KFC Location: ‘It’s Time'”; greenqueen.com.hk; 2022-01-12
Ocena (3.9) Oceń: