Środa 06.03.2019

Kto zdemolował mieszkanie Marcina Dorocińskiego?

Zniszczony sprzęt elektroniczny i meble, porozrzucane po całym pokoju przedmioty, pomazane farbą ściany… Marcin Dorociński zamieścił na swoich profilach w mediach społecznościowych film, w którym pokazał kompletnie zniszczony dom. Aktor zdruzgotany zaistniałą sytuacją pytał: Jak można zrobić coś takiego? Kto to zrobił i dlaczego?Aktor, Marcin Dorociński w najnowszej kampanii WWf PolskaAktor, Marcin Dorociński w najnowszej kampanii WWf Polska

Nagranie z mieszkania Marcina Dorocińskiego wywołało burzę w internecie. W komentarzach i udostępnieniach fani aktora dopytywali jak można pomóc, okazywali wyrazy oburzenia zniszczeniami oraz powoływali się na konsekwencje prawne. Po chwili  sprawa się wyjaśniła. 

Akcja była zapowiedzią tegorocznej kampanii Godzina dla Ziemi WWF pod hasłem „Ty też niszczysz swój dom” i miała zwrócić uwagę na udział każdego z nas w procesie niszczenia planety. Zdemolowany pokój w spocie symbolizuje środowisko naturalne – dom, w którym żyjemy.

,,Zależy nam na edukowaniu Polaków w zakresie ich realnego wpływu na ochronę środowiska, ale bez współpracy z ustawodawcami i odpowiednich systemowych narzędzi ochrony środowiska, nawet najbardziej wyedukowany i świadomy naród nic nie zdziała. Ta sama zasada dotyczy przedsiębiorstw, które niejednokrotnie podejmują inicjatywy proekologiczne, ale działają bez systemowego wsparcia ze strony Państwa. Dlatego w tym roku, w Godzinę dla Ziemi WWF, przypominamy zarówno Polakom jak i decydentom o tym, że powinniśmy wszyscy natychmiast przestać niszczyć i zacząć poważnie traktować nasz obowiązek” – ochronę środowiska mówi Karolina Kukielska z WWF Polska.

WWF Polska zachęca do podpisania apelu na stronie godzinadlaziemi.pl, skierowanego do Prezydenta Andrzeja Dudy, by skuteczniej strzegł konstytucyjnego obowiązku ochrony środowiska. Na stronie godzinadlaziemi.pl uruchomiony zostanie również formularz, który umożliwi każdemu wysłanie w swoim imieniu apelu do decydentów, przedstawicieli biznesu czy po prostu sąsiada, aby zaprzestali niszczenia środowiska.


Ekologia.pl


Bibliografia

  1. “https://nieniszczedomu.wwf.pl/”; data dostępu: 2019-03-06
Ocena (4.2) Oceń:

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy