Poniedziałek 12.12.2022

Lidl ratuje brzydkie i nie niedoskonałe warzywa

Z racji swojego dziwacznego wyglądu często nie trafiają na sklepowe półki. A szkoda, bo smakują tak samo. Dlatego Lidl przed świętami wprowadza do oferty niedoskonałe warzywa. Powykrzywiane i zdeformowane marchewki, selery oraz buraki o wyjątkowym kształcie będą dostępne do wyczerpania zapasów – warto dać im szansę.fot. shutterstockfot. shutterstock

Święta, choć piękne, to również czas, kiedy wyrzucamy o wiele więcej żywności niż zazwyczaj. Ale żywność marnowana jest przez cały rok, także w sklepach, które mają wyśrubowane wymagania, jeżeli chodzi o wygląd warzyw – muszą mieć symetryczny kształt, nienaganną skórkę czy soczysty kolor. W związku z tym, wiele z nich lądu w koszu.
Wielu polskich rolników ponosi straty, gdy ich warzywa nie spełniają przyjętych na rynku „norm”. Tak było w latach wcześniejszych, gdy ponad tysiąc ton buraków pana Mieczysława niemal uległo zmarnowaniu po tym, jak nie nadawało się na sprzedaż. Powód? Nie mieściły się w kalibrze 3-6 cm. Wówczas część krzywych buraków wykupiła sieć Lidl Polska, która postanowiła zachęcić do nich swoich klientów. Okazało się, że nie tylko dobrze je przyjęli, ale pokochali nieperfekcyjne warzywa: najpierw buraki, a potem marchewki.

Pomoc rolnikom potrzebna jest szczególnie teraz – przed Świętami – dlatego Lidl Polska, po raz kolejny, wprowadza do oferty warzywa o  wyjątkowym kształcie: marchewki, selery i buraki, będące składnikami wielu ulubionych, świątecznych potraw Polaków.

Od poniedziałku 12 grudnia do wyczerpania zapasów będzie można kupić zestaw nieperfekcyjnych warzyw (marchewka, seler, burak) w świetnej cenie 6,99 zł/ 3 kg/ 1 opak.
Ekologia.pl (JSz)
Ocena (5.0) Oceń: