Czwartek 05.03.2020

Materiałowe woreczki zamiast foliowych zrywek

To, że przychodzimy do sklepu z własną torbą stało się już normą. Pozostał jeszcze jeden problem do rozwiązania. Cienkie foliówki, tzw zrywki, w które pakujemy warzywa, owoce i pieczywo. Czy da się ich uniknąć? Większe warzywa i owoce można zabrać luzem, ale co z drobniejszym asortymentem, z orzechami czy fasolką szparagową? Sieć Lidl Polska  wprowadziła do swoich sklepów woreczki wielokrotnego użytku na owoce i warzywa - są wytrzymałe i ekologiczne i z powodzeniem mogą zastąpić cienkie, jednorazowe zrywki.Materiały prasowe LIDL PolskaMateriały prasowe LIDL Polska

Woreczki można znaleźć we wszystkich sklepach Lidl w dziale z warzywami i owocami. Cena dwupaku o wymiarze 30-35 cm to 2,99 zł. Woreczki wykonane są z poliestru, który w 100% nadaje się do recyklingu. Są wytrzymałe, można je prać w pralce, i do tego bardzo lekkie, więc nie wymagają tarowania przy kasie.
Lidl Polska już od jakiegoś czasu podejmuje kroki, by zadbać o planetę. - W ostatnim czasie wprowadziliśmy do naszego asortymentu BIO warzywa znakowane naturalnym światłem, tym samym rozpakowaliśmy je z plastikowych opakowań. W połowie stycznia we wszystkich sklepach naszej sieci pojawiły się także torby na zakupy z certyfikatem Blue Angel, wykonane w 80 % z surowców z recyklingu i w 100 % nadające się do recyklingu. Kolejną zmianą w naszych sklepach są właśnie woreczki wielokrotnego użytku na owoce i warzywa. Liczymy, że w ten sposób wspólnymi siłami z naszymi klientami uda nam się ograniczyć wykorzystanie jednorazowych zrywek” – podsumowuje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications, Lidl Polska.

Wielorazowe worki są dostępne we wszystkich sklepach sieci Lidl.
Ekologia.pl
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy