Piątek 24.05.2019

Mcdonald's otwiera najmniejszą na świecie restaurację dla pszczół

Mcdonald's zaprezentował mini wersję swojej kultowej restauracji, które ma przyciągnąć bardzo „ważnych gości”. Firma fast food nazywa ten oddział „najmniejszym Mcdonaldem na świecie”. W komplecie są okna typu drive-thru i stoliki na świeżym powietrzu. W rzeczywistości restauracja jest w pełni funkcjonalnym ulem.Źródło: NORDDDBŹródło: NORDDDB

Kolonie pszczół na całym świecie kurczą się w alarmującym tempie. Szacuje się, że w samym USA 44% tylko w 2016 roku zostało utraconych 44 proc. pszczelich kolonii. Istnieje wiele powodów tego niepokojącego spadku, z których większość zależy od nas. Przyczyniły się do tego takie zjawiska, jak nadużywanie pestycydów czy intensywne praktyki rolnicze. Jeśli nie zaczniemy działać, będziemy musieli stawić czoła poważnemu załamaniu naszych dostaw żywności. Ponieważ te maleńkie, ciężko pracujące stworzenia są integralną częścią wielu ekosystemów i zapylają do 80% naszych upraw. Jeśli pszczoły będą znikały z w takim tempie, jak do tej pory, to możemy pożegnać się z wieloma roślinami, które stanowią podstawę naszego przetrwania.
Niektóre restauracje McDonalds w Szwecji robią wszystko, aby pomóc naszym niezwykle ważnym przyjaciołom, organizując ule na dachach swoich restauracji. Niektóre również sadzą kwiaty na zewnątrz, zapewniając przyjazne dla pszczół środowisko.

By oddać hołd pszczelim wysiłkom, Mcdonald's zlecił profesjonalnemu stolarzowi wykonanie „najmniejszego Mcdonalda”, który w rzeczywistości jest w pełni funkcjonalnym ulem. McHive w niczym nie ustępuje prawdziwej restauracji. Ma okienko Drive-thru, ogródek z krzesełkami i charakterystyczne złote łuki na dachu.

„Inicjatywa rozpoczęła się lokalnie, ale obecnie dynamicznie się rozwija” czytamy w komunikacie NORD DDB, agencji kreatywnej, która nadzorowała projekt. „Coraz więcej franczyzobiorców w całym kraju dołącza do sprawy i zaczęło zastępować trawę wokół swoich restauracji kwiatami i roślinami, które są ważne dla dobrego samopoczucia dzikich pszczół”.

McDonalds ma ponad 37 000 restauracji na całym świecie. Szwedzka inicjatywa może okazać się ogromną pomocą dla pszczół, biorąc pod uwagę to, ile jest dachów jest do zagospodarowania.


Ekologia.pl

Bibliografia

  1. “https://www.designboom.com/design/mcdonalds-opens-worlds-smallest-restaurant-for-bees-mchive-05-22-2019/”; data dostępu: 2019-05-24
Ocena (5.0) Oceń:

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy