Wtorek 02.02.2021

McDonald's testuje wegańskiego burgera McPlant

Sieć fast foodów rozpoczęła testy nowej pozycji menu. McPlant to bezmięsny burger, który zawiera kotlet na bazie białka grochu i ryżu wyprodukowany przez firmę Beyond Meat z Kalifornii. Oprócz wegańskiego mięsa burger zawiera sałatę, pomidor, pikle, cebulę, musztardę i keczup, a także majonez i ser.fot. shutterstockfot. shutterstock

Roślinny burger obecnie jest testowany w Szwecji, w Linköping i Helsingborgu. Firma zamierza wprowadzić McPlanty w całym kraju. „Będąc rynkiem, na którym McPlant jest testowany, mamy okazję pokazać, że burger roślinny ma ogromny potencjał w menu McDonald's” ‒ powiedział Joachim Knudsen, dyrektor generalny McDonald’s Sweden. McDonald’s testuje McPlant w Szwecji do 15 marca, a w Danii do 12 kwietnia.
W listopadzie 2020 r. Międzynarodowy prezes McDonald’s, Ian Borden, podczas spotkania z inwestorami zasugerował wprowadzenie na rynek burgera z wegańskim mięsem. „McPlant jest tworzony wyłącznie dla McDonald's przez McDonald's” ‒ powiedział na spotkaniu. „W przyszłości McPlant może rozszerzyć swoją ofertę o linię produktów roślinnych, w tym hamburgery, substytuty kurczaka i kanapki śniadaniowe”.

Wegańskie burgery nie byłyby pierwszymi w McDonald's. Restauracja wypróbowała burgery wegańskie na wielu innych rynkach. We wrześniu 2019 roku przetestował burgera Beyond Meat w Ontario. Inne międzynarodowe menu wegańskie to wegański wrap na bazie grochu, który sieć oferuje w Wielkiej Brytanii. Z kolei McDonald’s Germany wprowadziło na rynek burgera „Big Vegan TS”, w którym znajduje się kotlet Incredible Burger na bazie roślin.

Skandynawia jest kluczowym rynkiem dla alternatyw opartych na roślinach i często jest wybierany do wprowadzania nowych produktów. Badanie przeprowadzone w 2020 r. przez firmę badawczą Kantar-Sifo wykazało, że ponad jedna trzecia Szwedów stosuje dietę fleksitariańską. „McPlant oferuje zupełnie nowe doznania smakowe, ale wciąż z tym samym, co zwykle, kultowym smakiem McDonald’s” ‒ wyjaśnia Staffan Ekstam, menedżer ds. Marketingu w McDonald’s Sweden. „Nasz burger jest dla wszystkich naszych gości ‒ zarówno tych, którzy chcą spróbować czegoś nowego, jak i jako dodatkowa alternatywa dla wszystkich gości, którzy wyznają fleksitarianizm”.
Ekologia.pl (JS)

Bibliografia

  1. “https://www.totallyveganbuzz.com/news/mcdonalds-meat-free-mcplant-burger-denmark-sweden/”; data dostępu: 2021-02-02
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy