Piątek 08.02.2019

Ms. Pigcasso zaprojektowała zegarki

Świnie nie potrafią latać, ale Pigcasso może zdecydowanie malować. Uzdolniona artystycznie świnka, zamiast do rzeźni trafiła na pierwsze strony gazet, stając się uznaną… malarką i projektantką.pigcasso.orgpigcasso.org

Pigcasso to ważąca około 300 kilo sympatyczna świnka. Zwierzę zostało uratowane przed horrorem chowu przemysłowego  i trafiło pod opiekę organizacji Sanctuary SA. Losem świnki zainteresowała się Joanne Lefson, która postanowiła adoptować zwierzę. Pigcasso przeprowadziła się do Kapsztadu, gdzie zamieszkała razem z opiekunką i jej psem. Swój talent ujawniła w 2016 roku ‒ to wtedy zaczęły powstawać jej pierwsze obrazy. Jej dzieła są na tyle rozpoznawalne i popularne, że można je podziwiać w galeriach na całym świecie ‒ m. in. w Paryżu, Berlinie czy Londynie, a cena jednego obrazu dochodzi do 1700 funtów. Dochód ze sprzedaży jej dzieł zasila na konto organizacji Farm Sanctuary SA, która walczy z wykorzystywaniem zwierząt hodowlanych.

Talentem Pigcasso zainteresowała się firma produkująca zegarki. Swatch we współpracy z uroczą artystką stworzył limitowany zegarek. Dzięki zdecydowanym, abstrakcyjnym pociągnięciom pędzla FLYING PIG BY MS. PIGCASSO zachwyca intensywnym zielono-niebieskim paskiem, a wyjątkowe różowe maźnięcia na tarczy zyskają uznanie wśród miłośników sztuki współczesnej i zwierząt ‒ czytamy na stronie producenta.

Zegarek od Ms. Pigcasso – ze świadectwem autentyczności – jest dostępny w limitowanej edycji w liczbie 2019 sztuk od 5 lutego. Jego cena to 450 złotych.
pigcasso.org
pigcasso.org

Bibliografia

  1. “”; pigcasso.org; 2019-02-07
Ocena (5.0) Oceń:

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy