Ms. Pigcasso zaprojektowała zegarki

Piątek 08.02.2019
pigcasso.org pigcasso.org

Świnie nie potrafią latać, ale Pigcasso może zdecydowanie malować. Uzdolniona artystycznie świnka, zamiast do rzeźni trafiła na pierwsze strony gazet, stając się uznaną… malarką i projektantką.


Pigcasso to ważąca około 300 kilo sympatyczna świnka. Zwierzę zostało uratowane przed horrorem chowu przemysłowego  i trafiło pod opiekę organizacji Sanctuary SA. Losem świnki zainteresowała się Joanne Lefson, która postanowiła adoptować zwierzę. Pigcasso przeprowadziła się do Kapsztadu, gdzie zamieszkała razem z opiekunką i jej psem. Swój talent ujawniła w 2016 roku ‒ to wtedy zaczęły powstawać jej pierwsze obrazy. Jej dzieła są na tyle rozpoznawalne i popularne, że można je podziwiać w galeriach na całym świecie ‒ m. in. w Paryżu, Berlinie czy Londynie, a cena jednego obrazu dochodzi do 1700 funtów. Dochód ze sprzedaży jej dzieł zasila na konto organizacji Farm Sanctuary SA, która walczy z wykorzystywaniem zwierząt hodowlanych.

Talentem Pigcasso zainteresowała się firma produkująca zegarki. Swatch we współpracy z uroczą artystką stworzył limitowany zegarek. Dzięki zdecydowanym, abstrakcyjnym pociągnięciom pędzla FLYING PIG BY MS. PIGCASSO zachwyca intensywnym zielono-niebieskim paskiem, a wyjątkowe różowe maźnięcia na tarczy zyskają uznanie wśród miłośników sztuki współczesnej i zwierząt ‒ czytamy na stronie producenta.

Zegarek od Ms. Pigcasso – ze świadectwem autentyczności – jest dostępny w limitowanej edycji w liczbie 2019 sztuk od 5 lutego. Jego cena to 450 złotych.


pigcasso.org


pigcasso.org

Bibliografia

“”; pigcasso.org; 2019-02-07

wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy