Niedziela 11.09.2022

Nie uwierzysz, z czego zrobione są te tenisówki!

Ten młody startup zatrzęsie przemysłem obuwniczym swoim nowym, przyjaznym dla środowiska produktem: ich wegańskie buty są wykonane z przetworzonych fusów z kawy. To prawda ‒ twój ulubiony napój, twoje poranne paliwo, można teraz nosić na stopach.Buty Rens dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych. Źródło: materiały prasowe RENSButy Rens dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych. Źródło: materiały prasowe RENS
Firma RENS z siedzibą w Helsinkach w Finlandii, po dwóch latach starannych prac projektowych rozpoczyna promocję swojej pierwszej linii trampek na Kickstarterze. Buty przyciągają uwagę dzięki innowacyjnym materiałom ‒ a konkretnie kawie i plastikowi z recyklingu. Zostały tak zaprojektowane, by powstały oddychające, wodoodporne i trwałe buty.
Każda para RENS ma cholewkę wykonaną z mieszanki przędzy kawowej i poliestru z recyklingu, a także wewnętrzną podszewkę z oddychającego, ultralekkiego materiału. Materiał z zużytych fusów kawy maskuje nieprzyjemny zapach, blokuje promieniowanie UV, szybko schnie i ma właściwości antybakteryjne (tak, możesz je nosić bez skarpetek, jeśli chcesz).

Plastik pochodzący z recyklingu jest używany do produkcji wodoodpornej membrany, która jest wodoszczelna, a jednocześnie oddychająca, oraz dzianiny, która jest lekka i elastyczna, a jednocześnie zapewnia odpowiednie usztywnienie stopy. Na jedną parę butów w przybliżeniu potrzeba około 300 gramów kawy i 6 plastikowych butelek.

RENS występują w 8 kolorach. Są wegańskie, unisex, można je prać ręcznie i mają roczną gwarancję. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.kickstarter.com
Źródło: materiały prasowe RENS
Ekologia.pl (JSz)
Ocena (5.0) Oceń: