Poniedziałek 08.07.2019

„Ogórek” napędzany silnikiem elektrycznym

Volkswagen zaprezentował unikalny samochód koncepcyjny, który łączy dziedzictwo niemieckiego producenta samochodów z futurystyczną technologią. VW Type 20, powszechnie znanym jako Transporter jest oparty na 11-okienkowym typie z 1962 roku. Prezentowana wersja jest jednak wyjątkowa. Pod maską nie znajdziemy silnika benzynowego, czy diesla, a elektryczny napęd.© 2019 Copyright Volkswagen US Media Site© 2019 Copyright Volkswagen US Media Site

Pierwsze spojrzenie sugeruje, że jest to oryginalny typ 2 z fantazyjny designem. Jednak przy bliższej analizie można zauważyć znaczące różnice. Unikalna koncepcja uosabia historię Volkswagena polegającą na łączeniu przyszłych innowacji z kultowym dziedzictwem. Volkswagen typu 20 zamiast napędu spalinowego ma elektryczny, prezentuje też różnorodne elementy eksperymentalne, zarówno obiekty dotykowe, jak i interaktywną elektronikę.
Posiada pełny układ napędowy BEV, w tym akumulator o mocy 10 kWh, wbudowaną ładowarkę o mocy 2500 W oraz silnik elektryczny o mocy 120 KM. Ma również zaprojektowane na zamówienie aktywne zawieszenie pneumatyczne. Eksperymentując z biometrycznym dostępem do pojazdów, typ Volkswagena 20 zawiera system rozpoznawania twarzy zintegrowany z cyfrowym asystentem, który rejestruje i identyfikuje użytkowników. System wykorzystuje kamerę szerokokątną 720p zintegrowaną z drugim oknem kierowcy. Współpracując z autodesk, projektanci Volkswagena stworzyli niestandardowe koła, wsporniki lusterek wstecznych i elementy wspierające wnętrze za pomocą generatywnego projektu - procesu skupionego na maksymalizacji wytrzymałości przy jednoczesnym zminimalizowaniu ciężaru, który naśladuje naturalną ewolucję, tworząc organiczne kształty.

Dostępny jest również asystent głosowy, do którego można uzyskać dostęp zarówno z wnętrza pojazdu, jak i z zewnątrz. Jeśli jesteś na zewnątrz, logo VW samochodu będzie migać jak Amazon Echo, gdy wypowiesz słowa „Hej auto”. Za kierownicą znajduje się także wyświetlacz holograficzny, który pokazuje aktualną prędkość i działa jak nawigacja satelitarna.

Volkswagen zaprezentował elektryczną wersję Microbusa typu 2 z 1962 roku z okazji 20-lecia innowacji i uruchomienia nowego Centrum Innowacji i Inżynierii w Kalifornii (IECC).
© 2019 Copyright Volkswagen US Media Site
© 2019 Copyright Volkswagen US Media Site
Ekologia.pl

Bibliografia

  1. “https://www.designboom.com/technology/volkswagen-type-20-1962-microbus-07-03-2019/”; data dostępu: 2019-07-08
  2. “https://media.vw.com/releases/1174”; data dostępu: 2019-07-08
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy