Poniedziałek 19.09.2022

Pelagia obchodzi 37 urodziny! To najstarszy hipopotam nilowy w Polsce

To będzie niezapomniane święto! Pelagia z Warszawskiego ZOO - najstarszy hipopotam nilowy w Polsce - 19 września kończy 37 lat. Z tej okazji placówka wydaje uroczyste przyjęcie i zaprasza gości, zwłaszcza tych najmłodszych.Pelagia z warszawskiego zoo obchodzi 37. urodziny. Fot. Warszawskiego ZOOPelagia z warszawskiego zoo obchodzi 37. urodziny. Fot. Warszawskiego ZOO

Hipopotamy nilowe to jedne z największych zwierząt Afryki – plasują się zaraz za słoniami. Są też długowieczne - na wolności dożywają około 40 lat, natomiast w niewoli nawet 50. Dlatego 37. urodziny, to doskonały powód do świętowania. Bo właśnie tyle lat kończy Pelagia z Hipopotamiarni i Akwarium Morskiego warszawskiego ZOO, stając się tym samym najstarszym hipopotamem nilowym w Polsce.
Z tej okazji stołeczny ogród zoologiczny zaprasza do wspólnego świętowania. Urodziny Pelagii odbędą się w ten poniedziałek, 19 września, w godz. 12.30-13.30. Nie zabraknie m.in. pysznego, roślinnego tortu dla Pelagii, ciekawostek o hipopotamach oraz konkursów z nagrodami - zapowiadają pracownicy zoo.

Uczestnicy mogą także przygotować kartkę urodzinową dla Pelagii. W Hipopotamiarni na szklanym stoliku już czeka specjalny koszyk na laurki dla solenizantki. Z kartek opiekunowie zrobią wystawę, a najpiękniejsze w poniedziałek nagrodzą.

Pelagia urodziła się w 1985 roku w zoo we Wrocławiu. Stamtąd pojechała do Niemiec, by po kilkunastu latach powrócić do Warszawy. Wiele innych ciekawych faktów z życia Pelagii będzie można usłyszeć od opiekunów podczas imprezy urodzinowej.
Ekologia.pl (JSz)
Ocena (5.0) Oceń: