Piątek 12.03.2021

Pierwszy na świecie kosmiczny hotel zostanie otwarty w 2027 roku

Turystyka kosmiczna wkrótce przekształci się z science fiction w rzeczywistość, ponieważ pierwszy na świecie hotel kosmiczny o nazwie Voyager Station ma zostać otwarty dla gości w 2027 roku.Źródło: Orbital Assembly CoorporationŹródło: Orbital Assembly Coorporation

Stacja Voyager zostanie zbudowana przez Orbital Assembly Corporation, nową firmę budowlaną prowadzoną przez byłego pilota Johna Blincowa, który również kieruje Gateway Foundation.
„Staramy się uświadomić opinii publicznej, że ten złoty wiek podróży kosmicznych jest tuż za rogiem. Nadchodzi. Nadchodzi szybko” - powiedział Blincow.

Oczekuje się, że pierwszy na świecie hotel kosmiczny zostanie otwarty w 2027 roku. Stacja Podróżnika będzie miała ponad 11 600 m2 przestrzeni mieszkalnej w modułach i rurach dostępowych.

Na mieszkanie przeznaczono 24 moduły, każdy o średnicy 12 metrów i długości 20 metrów. Każdy moduł oferuje łącznie 500m2 powierzchni mieszkalnej rozłożonej na 3 kondygnacjach. Z czego co najmniej 12 modułów zostanie przeznaczonych na pokoje i apartamenty hotelowe. Maksymalne obłożenie stacji wynosi od 316 do 440 osób, w zależności od ostatecznej konfiguracji modułu.

Goście mogą być w kosmosie, ale nadal mogą korzystać ze zwykłych łóżek i pryszniców. Nie oznacza to, że hotel całkowicie zignoruje nowość związaną z przebywaniem w kosmosie. W hotelowej restauracji planowane jest serwowanie tradycyjnego „kosmicznego jedzenia” - np. liofilizowanych lodów. Oprócz tego w ofercie będą zajęcia rekreacyjne, które „podkreślają fakt, że jesteś w stanie robić rzeczy, których nie możesz robić na Ziemi”.

„Dzięki nieważkości i zmniejszonej grawitacji będziesz w stanie skakać wyżej, być w stanie podnosić rzeczy, których nie podniósłbyś na Ziemi”.

„Dzięki stacji podróżniczej nie chcemy opracowywać żadnych nowych technologii, chcemy, aby były to technologie, które są już dostępne, po prostu stosujemy je na nowe sposoby, aby uzyskać taką strukturę i obiekt” ‒ powiedział Tom Spilker, dyrektor ds. technicznych zespołu orbitalnego.

Orbital Assembly Corporation (OAC) rozpocznie budowę hotelu w 2025 r., A otwarcie planowane jest w 2027 r.
Ekologia.pl (JS)

Bibliografia

  1. “https://voyagerstation.com/visit-voyager”; data dostępu: 2021-03-12
  2. “https://attractionsmagazine.com/voyager-station-worlds-first-space-hotel-opening-2027/”; data dostępu: 2021-03-12
Ocena (4.3) Oceń:
Pasaż zakupowy