Piątek 22.01.2021

Pies spędził wiele dni pod szpitalem, czekając na swojego opiekuna

Boncuk codziennie wracała do szpitala w tureckim mieście Trabzon, gdzie był leczony jego opiekun Cemal Senturk.fot. shutterstockfot. shutterstock

Oddany pies całymi dniami czekał przed szpitalem w Turcji, gdzie leczył się jej chory właściciel. Boncuk, co oznacza koralik, podążył za karetką, która 14 stycznia przetransportowała Cemala Senturka do szpitala w mieście Trabzon nad Morzem Czarnym. Pies codziennie odwiedzał placówkę ‒ poinformowała prywatna agencja informacyjna DHA.
Córka Senturka, Aynur Egeli, powiedziała, że zabierała Boncuka do domu, ale pies wielokrotnie uciekał i wracał do szpitala. Ochroniarz szpitala, Muhammet Akdeniz, powiedział DHA: „Przychodzi codziennie około 9 rano i czeka do zmroku. Nie wchodzi."

„Kiedy drzwi się otwierają, wkłada głowę do środka”. W środę Boncuk w końcu spotkał się z Senturkiem, kiedy został wypchnięty na wózku inwalidzkim. „Jest do mnie bardzo przyzwyczajona. I ja też za nią tęsknię, ciągle ”, powiedział DHA. Senturk został wypisany ze szpitala w środę i wrócił do domu z Boncukiem.
Ekologia.pl (JS)

Bibliografia

  1. “https://www.theguardian.com/world/2021/jan/22/patient-dog-waits-for-days-outside-hospital”; data dostępu: 2021-01-22
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy