Czwartek 15.11.2018

Pijane szopy sterroryzowały miasto

Policja w Milton w Wirginii Zachodniej otrzymała w zeszłym tygodniu zgłoszenie o dwóch zdezorientowanych szopach, które snuły się po mieście. Mieszkańcy miasteczka, zaniepokojeni nietypowym zachowaniem zwierząt, obawiali się, że szopy mogą mieć wściekliznę. Ale te podejrzenia okazały się błędne. Szopy, o których mowa, były po prostu pijane. pixabay.compixabay.com

„Szopy upiły się dzikimi, sfermentowanymi jabłkami” - poinformowała policja w oficjalnym komunikacie.

Policjanci zabrali zwierzęta do aresztu, gdzie pozwolono im wytrzeźwieć. Trzeźwe już szopy przewieziono na skraj lasu i wypuszczono na wolność.

„Jeśli zobaczysz zdezorientowanego szopa, nie podchodź do niego. Zwierzę może być chore, zadzwoń do nas, a my się tym zajmiemy” ‒ czytamy na stronie amerykańskiej policji.

Choć może to zabrzmieć dziwnie, zwierzęta mogą „upić się” spożywając sfermentowane owoce. W październiku mieszkańcy niewielkiego miasteczka w stanie Minnesota poinformowali o ptakach wpadających na okna i wbijających się w samochody. Okazało się, że ptaki były nietrzeźwe, podobno odurzyły się spożywając sfermentowane jagody.
Ekologia.pl (JS)
Ocena (5.0) Oceń:

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy