Piątek 11.09.2020

Polskie kosmetyki prosto z automatu! Jest tanio i ekologicznie

Są automaty z kawą czy słodyczami, czemu więc nie postawić takich maszyn z kosmetykami? Polska firma Yope wprowadza pierwsze automaty z opcją refill po brzegi wypełnione ekologicznymi kosmetykami. Pozwoli to zmniejszyć ilość plastikowych odpadów podczas codziennych zakupów. Imponujące, prawda?fot. shutterstockfot. shutterstock

Pomysł jest prosty: bierzesz pustą butelkę, przychodzisz do automatu, płacisz i nalewasz wybrany kosmetyk do swojego opakowania. I nie produkujesz przy tym żadnych śmieci.
Skomplikowane? Na miejscu można kupić albo wypożyczyć butelkę wielokrotnego użytku. Do wyboru szklana lub ze stali nierdzewnej.

Andrzej, Sargheve i Szymon stworzyli Swapp, czyli sprytne maszyny, dzięki którym można ograniczyć ilość zużywanego plastiku oraz jednorazowych opakowań i tym samym zredukować ilość odpadów, które trafiają do środowiska. A nasze naturalne kosmetyki i środki czystości idealnie wypełniają ten proekologiczny koncept. Tak samo troszczymy się o Ziemię, to naturalne więc, że połączyliśmy siły. W efekcie powstały proste i wygodne automaty, w których możecie ponownie napełnić puste butelki swoimi ulubionymi produktami YOPE podczas codziennych zakupów w Carrefour BIO.‒ czytamy na stronie Yope.

Póki co w automacie znajdziemy naturalny żel pod prysznic Yunnan, mydło w płynie Werbena, szampon Mleko Owsiane i łagodne mydło antybakteryjne. Jeżeli kosmetyki z automatu będą cieszyły się popularnością, to firma planuje poszerzyć ofertę.

Pierwszy taki automat znajdziecie w Carrefourze Bio na ul. Pełczyńskiego 5 w Warszawie. Kolejne już wkrótce!
Fot. https://yope.me/pl/
Ekologia.pl (JS)

Bibliografia

  1. “https://yope.me/pl/yope-z-automatu-w-carrefour-bio”; data dostępu: 2020-09-11
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy