Czwartek 18.11.2021

Poznajcie zwycięzców Comedy Wildlife Photography

Obraz małpy ze zbolałym wyrazem twarzy zdobył główną nagrodę w tegorocznym konkursie Comedy Wildlife Photography Awards. To zabawne zdjęcie jest dziełem fotografa amatora z Wielkiej Brytanii Kena Jensena, który w konkursie pokonał 7 tysięcy konkurentów.Fot. Ken Jensen/Comedy Wildlife Photography Awards 2021Fot. Ken Jensen/Comedy Wildlife Photography Awards 2021

Jensen wykonał zdjęcie na moście nad rzeką Xun w Yunnan w południowo-zachodnich Chinach w 2016 roku, uwieczniając moment, w którym samiec małpy usiadł na jednym drutów, który podtrzymuje most.

„Byłem absolutnie przytłoczony, gdy dowiedziałem się, że moje zgłoszenie wygrało, zwłaszcza gdy w konkursie było tyle wspaniałych zdjęć” – powiedział Jensen w oświadczeniu. „Reklama, jaką mój obraz zyskał w ciągu ostatnich kilku miesięcy, była niesamowita. To wspaniałe uczucie wiedzieć, że ten obraz wywołuje uśmiech na twarzach na całym świecie, a także pomaga wspierać fantastycznie wartościowe cele związane z ochroną przyrody”.
Tegoroczny konkurs przekaże 10% swoich dochodów na rzecz Save Wild Orangutans, organizacji która działa na rzecz ochrony dzikich orangutanów w Parku Narodowym Gunung Palung na Borneo.

John Speirs zdobył nagrodę Affinity Photo People's Choice Award za zdjęcie gołębia z liściem na dziobie, a Arthur Trevino wygrał w kategorii Animals of the Land za fotografię małego psa preriowego walczącego z bielikiem. Obraz samicy wydry z oseskiem w pysku, zabrał do domu nagrodę Creatures of the Water, a Vicki Jauron zdobyła nagrodę Portfolio Award za zestaw czterech zdjęć młodego słonia bawiącego się w błocie w Parku Matusadona. Zimbabwe.
Amazing Internet Portfolio Award © Vicki Jauron, Joy of a Mud Bath/Comedy Wildlife Photography Awards 2021
Creatures Under the Sea Award © Chee Kee Teo, Time for school/Comedy Wildlife Photography Awards 2021
Alex Walker's Serian Creatures on the Land Award, © Arthur Trevino, Ninja Prairie Dog!/Comedy Wildlife Photography Awards 2021
Nagroda publiczności © John Spiers/Comedy Wildlife Photography Awards 2021
Ekologia.pl (JSz)

Bibliografia

  1. “https://www.comedywildlifephoto.com/gallery/comedy-widlife-2021-competition-winners.php”; data dostępu: 2021-11-18
Ocena (5.0) Oceń: