Środa 30.09.2020

Przeklinały i ubliżały gościom, więc zostały usunięte z publicznego widoku

Pięć papug zostało usuniętych z widoku publicznego w ogrodzie zoologicznym Lincolnshire po tym, jak zaczęły przeklinać i wyzywać odwiedzających.Szara papuga, fot. shutterstockSzara papuga, fot. shutterstock

Afrykańskie szare papugi – Eric, Jade, Elsie, Tyson i Billy – zostały adoptowane przez Lincolnshire Wildlife Park w Friskney w sierpniu tego roku. W związku z tym, że są nowymi mieszkańcami parku, musiały razem przejść kwarantannę.
Jednak po przeniesieniu do zewnętrznych wolier ptaki zaczęły „rzucać mięsem” w kierunku odwiedzających i pracowników.

„Dosłownie w bardzo krótkim czasie zaczęły przeklinać” – powiedział dyrektor zoo Steve Nichols. „F ** k off” jest najczęstszym przekleństwem (…) Za każdym razem, gdy przechodzę, nazywają mnie grubasem” – dodał.

Większość klientów cieszyła się z tego wyjątkowego talentu papug.

„Dla odwiedzających było to zabawne, ale ponieważ w weekendy odwiedzały nas dzieci, postanowiliśmy je przenieść. Mam nadzieję, że w koloniach nauczą się różnych słów – z drugiej strony obawiam się, że nauczą wulgarnego języka resztę ptaków i skończę z 250 przeklinającymi papugami”

„Przyjmowanie przeklinającej papugi nie jest czymś niezwykłym, zdarza się to trzy lub cztery razy w roku” – powiedział Nichols.

Ale pandemia doprowadziła do gwałtownego wzrostu liczby podrzucanych do parku ptaków .

„Normalnie przyjmowaliśmy jedną lub dwie papugi w ciągu dwóch tygodni. Teraz przygarnęliśmy osiem” – powiedział.

Papugi szare należą do najpopularniejszych gatunków papug. Według stowarzyszenia Pet Food Manufacturers 'Association w 2019 roku w brytyjskich domach mieszkało około 1,1 szarych papug.
Ekologia.pl (JS)

Bibliografia

  1. “https://edition.cnn.com/travel/article/swearing-parrots-moved-park-scli-gbr-intl/index.html”; data dostępu: 2020-09-30
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy