Piątek 02.08.2019

Pszczoły mają swoją pizzę!

Trudno w to uwierzyć, ale bez trzmieli nie byłoby pizzy - zauważa Darryl Cox, starszy specjalista ds. nauki i polityki w dziedzinie ochrony trzmieli. Te latające owady są w najskuteczniejszymi zapylaczami pomidorów. A jak wiemy, sos pomidorowy to podstawa dobrej pizzy. Dlatego w hołdzie dla tych pożytecznych owadów powstała „beezza” ‒ miniaturowa pizza podawana z kwiatami i lokalnymi ziołami.  Materiały prasowe Papa John\'s Materiały prasowe Papa John's

„Beezza” to dzieło sieci restauracji Papa John's. Pierwsza na świecie miniaturowa pizza ma średnicę około 2,5 cm, jest zrobiona ze standardowego ciasta. Na jej wierzchu znajdują się kwiaty,  takie jak niezapominajki, pelargonie, mieszanka pyłku i lokalnych ziółrozmarynu i tymianku ‒ według ekspertów są to pszczele przysmaki. Papa John's zadbała nawet o miniaturowe opakowania na „beezzę”, w razie gdyby owady zdecydowały się wziąć ją na wynos!
Kampania brytyjskiej firmy Papa John's ma na celu podniesienie świadomości na temat kluczowej roli pszczół w zapylaniu żywności, oraz wpływu zmian klimatu na rodzimą populację tych owadów.

To nie pierwsza sieć fast foodów, która stawia na potrzeby pszczół. Na początku tego roku w szwedzki McDonald na dachu swojej restauracji postawił ul dla pszczół, który wygląda jak mini replika restauracji, ze stolikami  i podjazdem drive-thru.

Ekologia.pl

Bibliografia

  1. “https://news.yahoo.com/papa-john-created-beezza-know-183900593.html?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuZ29vZ2xlLmNvbS8&guce_referrer_sig=AQAAAN1Hki5FpkdA_hJ1Rxs5ydkPE0pDELosp5YNkM5pxOZhJck-JnHG6JLSYWJ8ftDtDxSzB-S90CYXc6cu-25UMaaTSyVY4-GHLYRvxyVwAV”; data dostępu: 2019-08-02
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy