Poniedziałek 26.04.2010

Pył wulkaniczny wspiera walkę z trądzikiem?

wulkanWulkan

W ostatnich dniach pojawiła się plotka, że pył wulkaniczny unoszący się aktualnie nad Europą może pomóc w pozbyciu się trądziku. Czy rzeczywiście może to być prawda?W medycynie i kosmetyce faktycznie wykorzystuje się wiele produktów pochodzenia naturalnego, ponieważ jednym z efektywniejszych surowców kosmetycznych są właśnie pyły pochodzenia wulkanicznego. Indianie zamieszkujący wulkaniczne tereny w Ameryce Południowej, zażywają kąpieli w pyle wulkanicznym i stanowi to element ich tradycji. Wierzą, że są one odpowiedzialne za nie tylko za stan estetyki ich wyglądu, ale i zdrowia. Naukowcy potwierdzili, że to owe zabiegi zapewniają  Indianom gładką i piękną skórę.

Pył wulkaniczny zawiera liczne mikro- i makroelementy, np. żelazo, mangan, potas, sód, magnez, wapń. Skuteczność pyłu zależy głównie od występującej w nim zawartości procentowej związków krzemu, bowiem krzem ma zdolności pochłaniania wielu substancji. Obecne są w nim również jony chloru i sodu, które wpływają na poprawę ukrwienia skóry. Rezultatem  jest skrócenie czasu eliminacji szkodliwych produktów przemiany materii i innych toksyn, które normalnie deponowane są w skórze. Przekłada się to na doskonałe rezultaty w leczeniu trądziku pospolitego.

Niestety obecnie stężenie pyłu w powietrzu nad Europą jest zbyt małe, aby można było oczekiwać jego leczniczego oddziaływania na naszą cerę. Pył musi ponadto zostać odpowiednio przetworzony aby można było go zastosować na skórze.
Ekologia.pl (AW)
Ocena (3.8) Oceń:

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy