Poniedziałek 31.08.2020

Second handy wkraczają do galerii handlowych

W centrum handlowym w Warszawie powstaje sklep z ubraniami i dodatkami z drugiej ręki. Second hand otworzy się na początku września w Galerii Młociny i będzie można tam sprzedawać i kupować wyłącznie rzeczy z „drugiej ręki”fot. shutterstockfot. shutterstock

Coraz więcej kupujących domaga się bardziej zrównoważonej i etycznej odzieży. Taka jest właśnie moda z drugiej ręki. Zatem nic dziwnego, że sklepy Vintege to największa i najszybciej rozwijająca się sekcja w modowej branży. Według szacunków Głównego Urzędu Statystycznego, polski rynek odzieży używanej jest wart 6 mld zł rocznie.
Widać to także na polskim rynku, gdzie jak grzyby po deszczu pojawiają się sklepy z używaną odzieżą.  Idąc za tym trendem Galeria Młociny udostępnia swoją przestrzeń dla Bazaru Miejskiego ‒ modnej miejscówki z używanymi rzeczami.

Na Bazarze Miejskim nie tylko kupimy rzeczy z drugiej ręki. Sklep umożliwia ludziom wymianę używanych towarów. Zasada działanie jest podobna do klasycznego komisu, tylko w bardziej unowocześnionej wersji.  Aby sprzedać swoje rzeczy w sklepie wystarczy przejść przez łatwy proces rejestracji i wynająć na nie stoisko (regał). Potem przynieść je do stacjonarnego sklepu i ustawić na przydzielonym regale. Całą resztę bierze na siebie sklep, a za tę usługę pobiera 20% prowizji od sprzedanych rzeczy. Z kolei, by kupić wystarczy przyjść do stacjonarnego sklepu wybrać to co nas interesuje i zapłacić.

Na Bazarze Miejskim w Galerii Młociny dostaniemy nie tylko ubrania, ale i biżuterię, kosmetyki, książki, zabawki i narzędzia. Wszystko z drugiej ręki, tak by dać przedmiotom drugie życie.

Będzie to jeden z największych sklepów Vintage w Polsce. Dla sprzedających i kupujących zostanie udostępnionych aż 210 regałów.
Ekologia.pl (JS)
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy