Czwartek 20.12.2018

Ślepy płaz nazwany na cześć Donalda Trumpa

Nowo odkryty płaz otrzyma nazwę na cześć Donalda Trumpa. Nie jest to raczej powód do dumy. Ślepy i beznogi Dermophis donaldtrumpi często chowa głowę w piasek, co odzwierciedla wizję prezydenta Trumpa, który konsekwentnie nie wykazuje zainteresowania w kwestii zmian klimatycznych.Fot.  EnviroBuild ‏Fot. EnviroBuild ‏

Prawa do nadania nazwy wykupiła brytyjska firma EnviroBuild, która zajmuje się zrównoważonymi materiałami budowlanymi. Małe, beznogie stworzenie znaleziono w Panamie, a Aidan Bell z EnviroBuilda powiedział, że jego zdolność do chowania głowy w ziemi odpowiada podejściu Donalda Trumpa do globalnego ocieplenia.

Zmiany klimatu już szkodzą życiu Amerykanów, od pożarów po powodzie, i będą się pogłębiać, wynika z opublikowanego w listopadzie raportu przygotowanego przez rząd USA. Odpowiedź Trumpa na raport brzmiała: „Nie wierzę w to”.  

Nowo odkryte stworzenie jest pozbawionym kończyn, kopiącym płazem - który spędza większość czasu pod ziemią. Stracił swoje kończyny około 60 milionów lat temu, ale ma macki, których używa do chwytania ofiar.

„Ponieważ Demorphis donaldtrumpi jest płazem, jest szczególnie wrażliwy na skutki zmian klimatycznych, a w wyniku polityki klimatycznej swojego imiennika, może zniknąć z powierzchni ziemi  ‒ powiedział Bell.

Za możliwość nadania nazwy firma zapłaciła 25 tys. dolarów. Pieniądze trafią do organizacji Rainforest Trust UK.
Ekologia.pl (JS)

Ocena (3.7) Oceń:
Pasaż zakupowy