Czwartek 26.09.2019

Sprzedają środki czystości bez opakowań

Bierzesz z domu swoje własne opakowanie, podchodzisz do automatu, płacisz i nalewasz wybrany detergent. Proste? W Polsce pojawiły się pierwsze maszyny, które sprzedają środki czystości, bez plastikowych opakowań.Fot. Materiały prasowe CosmetomatFot. Materiały prasowe Cosmetomat

Cosmetomat to pierwsza w Polsce sieć automatów do sprzedaży środków czystości bez śmieci - jednorazowych plastikowych opakowań. Wystarczy przyjść z własną butelką, czy opakowaniem, a automat uzupełni je płynem do mycia naczyń, okien, podłóg, czy żelem lub płynem do prania. W ofercie znajdują się produkty tańsze, jak i w te wersji ekologicznej. Przy pomocy przycisków można dopasować ilość nalewanego płynu. Jest to prosty sposób na ograniczenie plastikowych odpadów w naszym otoczeniu.
Cosmetomat to dzieło małżeństwa ‒ Moniki Ratajczak i Bazylego Głowackiego, dla których celem jest stworzenie nowej jakości robienia zakupów - bez plastiku! Czy uda im się zmienić nawyki konsumenckie Polaków? Czas pokaże!

Pierwsze prototypy Cosmetomatów można było przetestować w Krakowie, Łodzi czy Poznaniu. Docelowo maszyny mają pojawić się w przestrzeni publicznej już w październiku. Trzymamy kciuki!
Ekologia.pl (JS)
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy