Poniedziałek 11.05.2020

Szwedzka restauracja odporna na koronawirusa

Możesz teraz zjeść obiad na łące, przestrzegając jednocześnie zasad dystansowania społecznego. Nowa, jednoosobowa restauracja funkcjonuje w Värmland - i serwuje wegańskie jedzenie na łące pełnej kwiatów.fot. shutterstockfot. shutterstock

Położona w Värmland, około 350 kilometrów od Sztokholmu, restauracja, a tak naprawdę pojedynczy stół i krzesło, usytuowane są na bujnej łące. Rasmus Persson i Linda Karlsson są parą odpowiedzialną za tą wyjątkową koncepcję.
Przesłanką tego przedsięwzięcia - jest brak interakcji z innymi. Jest to indywidualne doświadczenie, którym można rozkoszować się w izolacji.

Linda Karlsson powiedziała Spiegel, że wizyta jej matki zainspirowała ją do otwarcia nowej restauracji. „Moi rodzice zaskoczyli nas wizytą ... Nie wpuściliśmy ich do domu. To było niegrzeczne, ale oboje mają ponad 70 lat, a my nie chcieliśmy narażać ich na infekcje - wyjaśniła.

”Właśnie dlatego podaliśmy im lunch przez okno na stole na łące. Bardzo im się to podobało. Pomyśleliśmy, że może taka kulinarna koncepcja dystansu społecznego byłaby ekscytująca dla innych.” Tak narodził się Table for One.

Nowa koncepcja restauracji jest dość prosta. Składa się z jednego stołu i jednego krzesła ustawionych na środku pola. Za pomocą liny i kosza para dostarcza gościowi jedzenie bezpośrednio z okna kuchennego domu. W menu znajdują się lokalne składniki, a także warzywa, takie jak żółta marchewka, kukurydza i ziemniaki - które para uprawia w ogrodzie.

By zapewnić bezpieczeństwo swoim gościom, restauracja będzie obsługiwać tylko jedną osobę dziennie. Restauracja pozostanie otwarta do 1 sierpnia.

„Stół i krzesło na szwedzkiej letniej łące. Brak innych gości. Tylko ty, trzydaniowe menu i napoje” - zachęca Linda Karlsson.

„Witamy wszystkich bez względu na sytuację finansową. Cena menu zależy od gościa”

Para ma nadzieję na opracowanie bardziej „odpornych na koronawirusa” doświadczeń zaprojektowanych tylko dla jednej osoby, takich jak koncerty lub stand-upy.
Ekologia.pl (JS)

Bibliografia

  1. “https://www.bordforen.com/”; data dostępu: 2020-05-11
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy