Środa 25.11.2020

Tajemniczy metalowy monolit pojawił się na odległej pustyni w stanie Utah

Na pustyni w stanie Utah załoga helikoptera odkryła dziwny metalowy monolit. Urzędnicy zajmujący się dziką przyrodą zauważyli „niezwykły” obiekt podczas liczenia owiec w odległej południowo-wschodniej części stanu USA. Nie wiadomo kto i po co zainstalował monolit, który 3,6 m wysokości. W wywiadzie dla lokalnego kanału informacyjnego KSLTV, pilot helikoptera, Bret Hutchings, powiedział: „To chyba najdziwniejsza rzecz, na jaką się natknąłem przez wszystkie lata latania”.Źródło: dpsnews.utah.govŹródło: dpsnews.utah.gov

Kto umieścił duży metalowy monolit na odległej pustyni w stanie Utah? Stanowi urzędnicy ds. Dzikiej przyrody drapią się po głowach po odkryciu dziwnej, wysokiej na 3 metry instalacji w Red Rock Country w południowo-wschodnim Utah. Lśniący srebrny prostokąt znajduje się w środku jednego z wielu płytkich skalnych wąwozów.
Według Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Utah nie ma żadnych wskazówek, kto mógłby umieścić ten monolit. Niewielki zespół z biura przeleciał nad czerwoną pustynią, licząc owce bighorn, gdy jeden z badaczy zauważył coś błyszczącego i powiedział: „Whoa, whoa, whoa, zawróć, zawróć!'”.

Zespół wylądował w pobliżu i poszedł zbadać sprawę, spekulując i żartując, że jeśli ktoś zniknie, reszta będzie musiała uciekać. Bliższe badanie ujawniło jedynie metalowy prostokąt o wysokości od 3 do 3,6 m.

„Zakładam, że to jakiś nowofalowy artysta, albo ktoś, kto był wielkim fanem 2001: A Space Odyssey” - powiedział Hutchings.

Departament Bezpieczeństwa Publicznego utrzymuje lokalizację pomnika w tajemnicy.

Na zdjęciach opublikowanych przez Departament Bezpieczeństwa Publicznego monolit wydaje się być wykonany z blachy metalowej połączonej śrubami, co sugeruje, że może być dość lekki.

Większość obserwatorów przypuszczała, że jest to instalacja pozostawiona przez rzeźbiarza, niektórzy twierdzą, że przypomina prace późnego minimalistycznego artysty Johna McCrackena.

Pustynne środowiska zawsze przyciągały artystów, takich jak Frank Van Zant, który zbudował hostel i dom ze złomu na pustyni w Nevadzie, czy Leonard Knight, którego „Góra Zbawienia” na południowy wschód od Los Angeles została wykorzystana w filmie Into the Wild. Ale rząd federalny jest nieprzychylny takim działaniom.  

„Instalowanie konstrukcji lub dzieł sztuki bez zezwolenia na terenach publicznych zarządzanych przez władze federalne, bez względu na to, z jakiej planety pochodzisz, jest nielegalne” ‒ zauważa DPS na swojej stronie internetowej.
Metalowy monolit stanął na pustynii Utah. Źródło: dpsnews.utah.gov
Ekologia.pl (JS)

Bibliografia

  1. “https://www.sciencealert.com/someone-set-up-this-mysterious-metal-monolith-in-utah-desert”; data dostępu: 2020-11-25
  2. “https://dpsnews.utah.gov/dps-aero-bureau-encounters-monolith-in-red-rock-country/”; data dostępu: 2020-11-25
Ocena (4.0) Oceń:
Pasaż zakupowy