Piątek 01.05.2020

Trenując na rowerze możesz uprać brudną bieliznę

Bardzo często sprzątanie domu zajmuje cały wolny czas, a lista rzeczy do zrobienia wydaje się nie mieć końca. Co więcej, większość ludzi twierdzi, że nie ćwiczą regularnie, ponieważ brakuje im właśnie czasu. Te rzeczy zainspirowały grupę chińskich studentów do stworzenia pralki rowerowej, która pracochłonne pranie ręczne zamieni w niemal rekreacyjne zajęcie.http://www.trueactivist.comhttp://www.trueactivist.com

Zasada działanie rowerowej pralki jest prosta. Pedałując na stacjonarnym rowerze rozkręcamy siłą mięśni stalowy bęben, który jest jednocześnie bębnem pralki. Dodatkowa energia wytworzona podczas treningu zasila ekran wyświetlacza i monitoruje cały proces prania. By uprać brudną bieliznę musisz przejechać około 2-3 kilometry.
Pralka rowerowa (lub BiWa, jak ją nazywali uczniowie) jest napędzana ludzką siłą. Dzięki temu możesz wykonywać dwie czynności jednocześnie, oszczędzając przy tym wodę, energię, pieniądze i spalając przy tym mnóstwo kalorii.

Innowacyjny rower ‒ który na razie jest w fazie prototypu - został zaprojektowany przez studentów z Dalian Nationalities University w Chinach.
http://www.trueactivist.com
Ekologia.pl

Bibliografia

  1. “https://www.organichomeremedies.com/2019/02/12/exercise-and-wash-your-clothes-with-this-amazing-eco-friendly-bicycle/”; data dostępu: 2019-02-19
Ocena (4.8) Oceń:
Pasaż zakupowy