Czwartek 03.10.2019

W Polsce jest już milion wegetarian, a będzie jeszcze więcej

Wegetarianizm ma się coraz lepiej, także w naszym kraju. W Polsce rośnie liczba wegan, wegetarian i osób ograniczających spożycie mięsa. Już milion Polaków w wieku 18-65  deklaruje, że jest na diecie bezmięsnej ‒ wynika z badań przeprowadzonych dla serwisu pyszne.plfot. shutterstockfot. shutterstock

O produktach vege słyszymy teraz na każdym kroku. Mięso zastępowane jest przez inne produkty, które są łatwo dostępne. Zatem nic w tym dziwnego, że liczba osób nie spożywających mięsa systematycznie rośnie. Potwierdzają to badania przeprowadzone dla serwisu pyszne.pl, z których wynika że w Polscy żyje milion wegetarian i wegan. Co ciekawe, 2 mln osób deklaruje, że w przyszłości planuje przejść na dietę bezmięsną, a 43 proc. Polaków chce ograniczyć spożycie mięsa.
Dlaczego w kraju, gdzie na stołach króluje schabowy, mięsa spożywa się coraz mniej? Główna przyczyna, to zdrowie. Ponad połowa osób (54 proc.) uważa, że mięso sprzedawane w sklepach jest złej jakości. Na kolejnym miejscu (36 proc.) wskazywana jest coraz bogatsza oferta produktów wegańskich i wegetariańskich dostępnych w sklepach, jak i w restauracjach. Na dalszych miejscach mamy rezygnację z mięsa w ramach odchudzania, ze względów środowiskowych i ideologicznych.

Tak duża liczba wegan i wegetarian, to zapowiedź dużych zmian kulturowych w społeczeństwie, które wpływają na cały rynek spożywczy ‒ przekonują eksperci. Zauważają to także duże sieci spożywcze i restauracje fast food, które do swojej tradycyjnej oferty opartej na mięsie, dołączają także potrawy dla wegetarian. IKEA, Burger King, KFC czy McDonald już od dawna oferują swoim klientom bezmięsne zamienniki swoich dań.
Ekologia.pl (JS)

Bibliografia

  1. “https://www.rp.pl/Przemysl-spozywczy/310019879-Polacy-rezygnuja-z-miesa.html”; data dostępu: 2019-10-03
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy