Środa 07.07.2021

Wąż zaatakował mężczyznę w toalecie i ugryzł go w genitalia

Około 1,6 metrowy pyton zaatakował Austriaka, gdy ten korzystał z toalety. Ofiara  poczuła uszczypnięcie w okolicy narządów płciowych wkrótce po tym, jak usiadła na toalecie w swoim domu w Grazu.fot. shutterstockfot. shutterstock
Policja poinformowała, że Austriak „poczuł” uszczypnięcie „w okolicy narządów płciowych” krótko po tym, jak usiadł na toalecie w poniedziałek rano ‒ wynika z oświadczenia policji w prowincji Styria. Kiedy poszkodowany zajrzał do toalety, odkrył pytona siatkowego.
Wąż należał do jego 24-letniego sąsiada, miłośnika gadów, w którego mieszkaniu znajdowało się również 10 innych węży i gekon. Policja powiedziała, że nie jest jasne, w jaki sposób wąż uciekł ze swojego terrarium, ale „prawdopodobnie wszedł do toalety przez system kanalizacyjny”.

Wezwano eksperta od gadów, który poskromił gada i przekazał go właścicielowi.

Ofiara została przetransportowana do pobliskiego szpitala, gdzie była leczona z powodu „drobnych obrażeń”. Pytony nie są jadowitymi wężami, zabijają swoją ofiarę poprzez uduszenie. Jednak ukąszenia węży mogą być niezwykle bolesne i niosą ze sobą dodatkowe ryzyko, ponieważ niektóre zwierzęta mogą być nosicielami chorób.
Ekologia.pl (JS)

Bibliografia

  1. “https://www.newsweek.com/snake-slithers-out-toilet-bites-man-his-genitals-1606967”; data dostępu: 2021-07-07
Ocena (2.4) Oceń:
Pasaż zakupowy