Piątek 17.01.2020

Wegańska pasta w tubkach nadających się do recyklingu

Colgate wprowadził w Europie nową linię pasty do zębów o nazwie Smile for Good, która jest wegańska i jest dostarczana w całkowicie nadających się do recyklingu tubkach. Właściciel marki Colgate-Palmolive twierdzi, że planuje udostępnić technologię opakowań plastikowych nadających się do recyklingu konkurencyjnym firmom.fot. shutterstockfot. shutterstock

Pasta Smile for Good, dostępna w wersjach „wybielających” i „ochronnych”, otrzymała znak wegański Vegan Society, co oznacza, że nie zawiera żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Jak wyjaśniła Jasmine Andersson na inews.co.uk, pasta do zębów zazwyczaj zawiera glicerynę, która powstaje z mieszania olejów pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Zamiast tego Colgate używa alternatywnego składnika wiążącego. Co więcej, pasta do zębów również nie jest testowana na zwierzętach.
Towarzystwo Wegańskie poinformowało, że pasta do zębów jest dostępna w sklepach Tesco, ASDA, Sainsbury's, Morrisons, Boots, Superdrug, Wilko, Waitrose, Savers, Ocado i Amazon.

Ponadto pasta do zębów Smile for Good znajduje się w tubce wykonanej z polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE), lepiej znanego jako tworzywo nr 2. Firma twierdzi, że opracowanie tubki zajęło im ponad pięć lat. Firma Colgate poinformowała, że ich inżynierowie wymyślili, jak łączyć różne gatunki i grubości laminatu z tworzywa sztucznego w tubkę, która spełnia standardy recyklingu i „spełnia wymagania szybkiej produkcji, a jednocześnie pozostaje wygodna do ściskania”.

Firma podzieli się szczegółami swojej technologii z innymi, w tym informacjami, które podlegają wnioskom patentowym złożonym w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

„Chcemy, aby wszystkie tubki pasty do zębów - i ostatecznie wszelkiego rodzaju tubki - spełniały te same standardy recyklingu, które osiągnęliśmy”, powiedział Noel Wallace, dyrektor generalny i prezes Colgate-Palmolive. „Możemy dostosować się do tych wspólnych standardów w produkcji opakowań, ale nadal konkurować tym, co się w nich znajduje”.
Ekologia.pl (JS)
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy